Kalba gyventojai

Žilvinas Žvagulis: „Vilnius yra mano smegenys, Klaipėda – širdis“

Garsus atlikėjas Ž. Žvagulis gražiausiu ir mieliausiu širdžiai kraųtu laiko gimtąją Klaipėdą (Tomo Vinicko nuotr.)

 

Vienas garsiausių Lietuvos žemaičių, atlikėjas, verslininkas ir dainų autorius Žilvinas Žvagulis, nors jau eilę metų gyvena Vilniuje, tačiau neretai akcentuoja, jog mieliausia mūsų šalies vieta jam – pajūris. Su „Kalba Klaipėda“  skaitytojais Ž. Žvagulis dalinasi „Blitz“ atsakymais, kodėl negali pamiršti Klaipėdos ir ką jam reiškia muzika.

Gimėte ir užaugote Klaipėdoje. Dažnai sakote, jog esate tikras klaipėdietis, nors jau eilę metų gyvenate Vilniuje. Ką jums reiškia Klaipėda?

O kaip aš kitaip galėčiau jaustis, jei ne klaipėdiečiu ? Aš čia gimiau, augau, mano pirmas kiemas buvo ir yra – Donelaičio aikštė, nes šalia gyvenau iki 5 metų, vėliau persikėlėm į Bokštų gatvę. Čia, šalia, bažnyčioje, slapta buvau „klapčiuku“. Būtent šiame mieste ir pirmą meilę sutikau. Klaipėdoje lankiau „Gulbės“ darželį, kur ir buvo formuojamas mano muzikinis skonis. Čia lankiau ir muzikos mokyklą, futbolą… Man Klaipėda yra uostas su fantastiškai gražiu senamiesčiu, o ankščiau, kai buvau jaunas, pati mylimiausia vieta buvo prie žvejo paminklo. Tarp mūsų tai buvo vadinama: „susitikime prie lentų“. (juokiasi – red. past)

Kuri dabar Klaipėdos vieta yra Jūsų mylimiausia?

Dabar žiauriai mėgstu pabūti Šiaurės Rage, kai tamsu. Kai geras oras, malonus garsas, vaizdas… Džiūstu iš kaifo žiūrėdamas į tolį…

Esate kalbėjęs, jog dažnai „tyliai“ būnate savo namuose Klaipėdoje? Ką reiškia „tyliai“?

Tyliai savo kieme, savo mažytėje terasėlėje. Ten susitinku su draugais ir klausau savo laikų 1970 – 1980 m. plokštelių. Oi, kad tokią aparatūrą būčiau turėjęs, kai buvau jaunas! (šypsosi – red. past). Tik Klaipėdoje laikau draugų dovanotas knygas ir tik čia jas tyliai, tyliai skaitau…

Kas mane pažįsta – žino, ką reiškia tyliai. Tai retas atvejis – nes dažniausiai aš netyliu! (juokiasi – red. past)

Kuo jums Klaipėda išsiskiria iš kitų miestų, pavyzdžiui, Vilniaus?

Vilnius  yra mano smegenys, Klaipėda – širdis.

Kas Jums yra muzika?

Muzika man yra viskas, o viskas yra tas, kad aš su ja kaip nuogas. Jeigu kažko negaliu pasakyti – šaunu natom.

Ir pabaigai, truputį nuklystant, tačiau koks yra jūsų mėgstamiausias žemaitiškas posakis?

Aplinkou nė gyvuos dvasės, y tep staugtė pakėla nuors.

Žilvinas Žvagulis (fotobankas.lt nuotr.)