Šiandien rajone

Vos 30 proc. klaipėdiečių pasikeitė žiemines automobilių padangas

Jau beveik dvi savaites gatvėse vairuotojams draudžiama važinėti žieminėmis, dygliuotomis padangomis, mat šių padangų sezonas Lietuvoje baigėsi kovo 31-ąją, o automobilio padangoms pakeisti skiriama 10 dienų. Kaip nurodo policijos pareigūnai, karantinas šio draudimo neapribojo, tačiau autoservisų atstovai teigia – šiemet automobilio padangas pasikeitė dar tik 30 proc. Klaipėdos vairuotojų.

Šiais metais padangų keisti neskuba

Šaltojo sezono padangų sezonas Lietuvoje trunka nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos. Įprasta, jog iškart po jo ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje vairuotojai suskumba vykdyti reikalavimų ir prie autoservisų nusidriekia ilgos laukiančiųjų eilės. Anot tai atliekančių meistrų, jau eilę metų pastebima, jog vairuotojai tai daro paskutinėmis dienomis – nuo balandžio 6­-7 dienos, mat mūsų šalyje iškritęs sniegas ar slidus grindinys ne itin stebina ir balandį.

Nors važiuoti su žieminėmis padangomis šiltuoju metų laiku ir nėra draudžiama, vairuotojai privalo keisti dygliuotas padangas, tačiau didžioji dalis vairuotojų padangas keičia, taip norėdami išsaugoti padangų kokybę ir sukibimą su kelio danga žiemai.

Kaip teigia Klaipėdoje ir likusioje Lietuvos dalyje veikianti ratų montavimo ir padangų keitimo tinklo „Egzotika“ atstovė, šiuo metu, lyginant su praėjusiais metais, padangas keitė apie 70proc. vairuotojų. „Tiesą sakant, panašaus klientų sumažėjimo tikėjomės, nes Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas dar anksčiau, nei atėjo padangų keitimo metas. Visgi, veiklos nestabdome, klientų yra, nors eilių, įprastų šiam metų laikui, nesulaukiame“, – teigia autoservisų tinklo atstovė.

Pasak jos, visuose šio tinklo autoservisuose laikomasi karantino nurodymų. „Vairuotojai, atvykę keisti padangų, kol meistrai atlieka darbus, lieka automobilyje, taigi, išvengia kontaktų su žmonėmis. Prašome atsiskaityti kortele, į parduotuvės vidų įleidžiame tik po du žmones, rekomenduojame pasinaudoti mūsų parduotuvėje esančiais dezinfekciniais skysčiais, patys dėvime kaukes“.

Žada būti atlaidesni

Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnybos Kelių patrulių kuopos vadas Artūras Freitikas sako, kad važiuoti su žieminėmis padangomis šiltuoju metų laiku nėra draudžiama, draudimas taikomas ir pakeisti būtina dygliuotas padangas. Karantino metu dėl dygliuotų padangų Klaipėdos apskrities Kelių policijos pareigūnai žada būti atlaidesni, tačiau pažeidimų dėl padangų protektoriaus gylio toleruoti neketina. Už šiuos pažeidimus vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 45 eurų ir gali būti panaikintas automobilio techninės apžiūros galiojimas.

Priemonių tikrinti automobilių padangas Klaipėdos apskrities Kelių policijos pareigūnai š.m. balandžio mėnesį dar nerengė.

Autoservisų darbuotojai pataria, jog vairuotojai, prieš keisdami automobilio padangas turėtų atsižvelgti į oro temperatūrą. Jeigu oro temperatūra žemesnė nei 7 laipsniai – geriau naudoti žiemines padangas, jeigu aukštesnė – vasarines. Nedygliuotas žiemines padangas naudojantiems vairuotojams patariama neskubėti ir važinėti jomis bent iki balandžio vidurio ar kitos datos, kai bus aišku, jog staigaus atšalimo tikimybė – beveik nulinė.