Rajono problema

Vitės kvartalo skauduliai

Vitės kvartalas, nors ir vienas seniausių bei istoriškai svarbiausių mieste, vis susilaukia pagalbos šauksmo iš rajono gyventojų. Sovietmetis savo ženklus paliko ne viename rajone, tačiau šį kvartalą palietė kaip niekad skaudžiai – taip, kad su skauduliais kovojama iki šiol.

Stadionas laukia savo eilės

Vienas tokių skaudulių – Vitės pagrindinės mokyklos stadionas, kuris tinkamo dėmesio nesulaukė dar nuo sovietmečio. Gyventojai skundžiasi, kad tiek jie, tiek patys moksleiviai neturi kur sportuoti. Savivaldybė planuoja, kad stadionas dėmesio sulauks tik 2020-aisiais. Tai reiškia, kad prireiks dar bent dviejų metų kol bus paruoštas techninis projektas, įrengta drenažo sistema, bėgimo ir lengvosios atletikos sektorius, dirbtinės žolės futbolo aikštė, stadionas bus aptvertas.

Užterštumas ir triukšmas

Sportui nepritaikytas aikštynas – turbūt dar menka problema, palyginti su dirvožemio tarša. Ji esą užfiksuota būtent šalia stadiono, tačiau dėl to nieko nedaroma. Savivaldybės atstovai pažadėjo šią problemą išspręsti, tačiau stadiono anksčiau, nei numatyta, netvarkys.

Kitas jau įprastas ir jau įgrisęs dalykas Vitės gyventojams – triukšmas. Žiniasklaidoje jau buvo pasirodę pranešimų apie tai, kad Geležinkelio g. keliamas triukšmas ir vibracija viršija leistinas normas. Savivaldybės pozicija šiuo klausimu gana nuosaiki, patys geležinkelininkai norėtų turėti parengtą triukšmo žemėlapį, kad galėtų spręsti problemą. O tuo tarpu, gyventojai toliau kenčia triukšmą.

Išskirtinis rajonas – išskirtinės problemos?

Triukšmas, užterštas dirvožemis, sportui netinkamas stadionas – turbūt tai tik dalis kvartalo problemų. Kai kurie gyventojai nuogąstauja ir dėl pastatų, įtrauktų į paveldo sąrašą, likimo. O automobiliais mėgstantys lakstyti studentai kelia grėsmę ne tik jiems, bet ir praeiviams.
Nesunku pastebėti, kad vienam seniausių miesto kvartalų tenka ir išskirtinės problemos. Tačiau kiekvienas rajonas turi savo specifiką. Klausimas, ar reikia su tuo kovoti, ar susitaikyti?

O kokios problemos Jūsų rajone? Pasidalinkite!