Kalba ekspertai

„Vėtrungės būsto“ prižiūrimas namas suvartoja mažiausiai šilumos

Birutės g. 22A namas - mažiausiai šilumos energijos suvartojantis daugiabutis Klaipėdoje
Birutės g. 22A namas – mažiausiai šilumos energijos suvartojantis daugiabutis Klaipėdoje

Didelės sąskaitos už šildymą piktina Klaipėdos miesto gyventojus. Tačiau pagal AB „Klaipėdos energija“ atliktus šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizės Klaipėdos miesto daugiabučiuose, „Vėtrungės būsto“ administruojamame Birutės g. 22-ajame A name šilumos energijos suvartojama mažiausiai.

„Gyventojai patys reguliuoja šilumą, nenusistato per aukštos temperatūros ir paskui jos pertekliaus nebereikia išleisti į lauką vėdinant patalpas. Prie to taip pat prisideda tai, kad reguliariai tikriname šilumos punktą ir nustatome ar jis atitinka reikalavimus“,- teigė „Vėtrungės būsto“ direktorius Marius Šiaulys

Pasak namo administratoriaus yra operatyviai reaguojama į klientų nusiskundimus ar priekaištus susijusius su šildymo sistema, taip išvengiama nepatogumų ir sutaupoma šilumos energijos. „Per susirinkimus informuojame gyventojus, kad nuolat tikrintų ar durys ir langai yra sandariai uždaryti. Kitu atveju labai daug nereikalingos šilumos energijos išleidžiame į aplinką ir už tai gyventojai turi mokėti“,- teigė pastatų administravimo vadybininkas Evaldas Balbuckis.

Šio namo gyventojai yra labai sąmoningi, todėl patys stengiasi sutaupyti kuo daugiau šilumos. Taip pat visais klausimais bendradarbiauja su namo administratoriumi, ko pasekoje džiaugiasi esamais rezultatais.