Kalba ekspertai Kalba gyventojai Paslaugos

Vasaros pramogoms – vandens turizmas Klaipėdoje

 

Atėjusi ir puikiais orais lepinanti vasara tarytum kviečia kuo daugiau laisvo laiko praleisti prie vandens. Vienas iš tokių Klaipėdos gyventojų ar jos svečių pasirinkimų – gerai išvystytas vandens turizmas.  „Kalba Klaipėda“ nusprendė pakalbinti laivų turizmo „Jovila“ agentūros įkūrėją Jovitą, kuri ne tik atskleidė, ar šis verslas tikrai yra pelningas, bet ir papasakojo apie pačius populiariausius laivų maršrutus.

Papasakokite, kaip įkūrėte laivų turizmo agentūrą? Ar tai pelningas verslas?

Viskas prasidėjo tada, kai įstojau studijuoti verslo organizavimo ir jau pirmajame kurse turėjau parašyti savo sugalvoto verslo planą. Kadangi mano šeimą sudaro žvejai, natūralu, jog visas vasaras leidau Juodkrantėje. Jau nuo dvylikos metų vasaromis pardavinėdavau rūkytą žuvį. Maža to, tai darydama klientams pasiūlydavau ir dar šį tą: kartu su mano seneliu plaukti stebėti, kaip jis žvejoja, arba vakare išplaukti pasiplaukioti link kopų ir paragauti senelio virtos žuvienės.

Po kurio laiko supratau, kad daugelis žmonių nežino, jog tokios galimybės, kaip praleisti laiką plaukiojant po Baltijos jūrą ar kitur, egzistuoja. Taigi, aš sugalvojau apjungti man žinomus septynis laivelius su septyniais jų kapitonais  bei laiką su jais pasiūlyti kaip paslaugą. Taip man, būnant devyniolikos metų, ir gimė ši idėja bei visas jos verslo planas.

O dėl pelno, taip, tai pelningas verslas.

Ar šiame versle yra  tam tikras sezoniškumas?

Taip, jame tikrai yra sezoniškumas ir jis gana ryškus. Pagrindinis mūsų darbas vyksta  šiltuoju metų laiku, o pavasarį, rudenį ir žiemą, jūroje arba Kuršių mariose mes organizuojame žvejybas.

Viena populiariausių šaltojo sezono paslaugų – žvejyba Baltijos jūroje

 

Koks dažniausias jūsų klientų tikslas: papramogauti su kompanija, ar visgi pamatyti gražius vaizdus bei susipažinti su jų istorija?

Mūsų klientai – kolektyvai ir organizuotos grupės. Pavienių žmonių išvykoms nerenkame. Dažniausias jų tikslas – gerai praleisti laiką, nes jie į visa tai žiūri kaip į pramogą.

Kokius maršrutus jie dažniausiai renkasi?

Maršrutų yra labai įvairių, iš įvairių Kuršių marių krantų ir į įvairias jos puses. Iš viso mes galime pasiūlyti apie 70 laivų. Vieni laivai stovi Klaipėdoje, antri Nidoje, treti dar kitur.

Populiariausias trumpas maršrutas: poros valandų pasiplaukiojimas iš Klaipėdos palei uosto akvatoriją. Čia pramogautojai pamato uostą iš vandens, kartu nuplaukia iki Jūros vartų, jei tai mažesnė kompanija, gali išplaukti ir į jūrą, apsukti ratą ir grįžta atgal. Dažnai žmonės šį maršrutą renkasi  palydėti saulei.

Populiariausias maršrutas iš Nidos: valandos pasiplaukiojimas palei kopas.

Jei klientai nori plaukti iš Mingės, arba Uostadvario: labiausiai mėgstamas trumpas, dviejų valandų pasiplaukiojimas Nemuno Deltoje, praplaukiant pro Ventės ragą, išplaukiant į Kuršių marias ir vėl grįžtant į Nemuną bei Miniją.

Vienas populiariausių pramogautojų maršrutų – pasiplaukiojimas laivu palei Nidos kopas

 

Siūlote pramogas ir sausumoje, kurios iš jų populiariausios?

Dažniausiai žmonės, norintys suderinti pramogas su pažinimu, renkasi gidą. Ekskursijos vyksta Juodkrantėje po Raganų kalną, ar Nidoje link Parnidžio kopos ir Saulės laikrodžio. O norintiems aktyvių pramogų mes rengiame ir komandinius žaidimus, foto-medžiokles, paslėpto lobio paieškas.

Kalbant apie laivų kapitonus, kokio amžiaus yra vyriausias jūsų komandos kapitonas?

Tiksliai negaliu pasakyti, bet tikrai nemažai jų – vyresnės kartos, kurie nors ir brandžiame amžiuje, bet negali paneigti, jog jūra – jų gyvenimo būdas. Tokių, kuriems gerokai virš aštuoniasdešimt yra ne vienas.

 Ar kapitonai mėgsta bendrauti su keleiviais?

Yra kapitonų, linkusių atlikti tik savo tiesioginį darbą, tuomet daugiau bendrauja jo pagalbininkas, lydintis asmuo. Bet yra ir tokių kapitonų, kad net gido papildomai nereikia: jų žinių bagažas,  istorijos ir gebėjimas sudominti svečius neprilygsta nei vienam gidui.

Kokia yra mažiausia ir didžiausia suma, už kurią galėtumėte pasiūlyti savo teikiamas paslaugas?

Mažiausia suma, už kurią galima išsinuomoti laivelį, yra apie 60 eurų. Didžiausią sumą nėra lengva įvardinti, nes turime laivą talpinantį 200 žmonių ir jį išsinuomoti galima ne tik kelioms valandoms, o visam savaitgaliui: su maistu, vedančiaisiais, nakvyne. Suma tikrai gali viršyti ir 10 000 eurų.

Ar bėgant metams didėja žmonių susidomėjimas vandens turizmu?

Didėja, be abejo. Bet mes taip pat nestovime vietoje ir stengiamės plėstis bei tobulėti. Dabar mes turime žymiai didesnę pasiūlą, nei turėjome pradžioje. Žmonės gali rinktis nuo mažų laivelių iki didelių jachtų. Nuo maisto patiekimo laive iki specialiai jiems pritaikytų veiklų ir pramogų.