Rajono problema Šiandien rajone

Vairuotojai raginami nepalikti padangų kalnų

Senas padangas vairuotojai gali išmesti specialiose stambiagabaritėms atliekoms skirtose aikštelėse
Senas padangas vairuotojai gali išmesti specialiose stambiagabaritėms atliekoms skirtose aikštelėse

Prasidėjus padangų keitimo sezonui, gyventojams primename, kad vasarines į žiemines padangas vairuotojai privalo pakeisti iki nustatytos datos – lapkričio 10-os dienos ar net anksčiau (priklausomai nuo oro sąlygų). Vėliau už taisyklių nepaisymą vairuotojams taikomos nuobaudos.

Taip pat, tiek gyventojai, tiek automobilių servisai ir padangų pardavėjai raginami tinkamai pasirūpinti naudojimui netinkamomis padangomis.

Deja, dalis vairuotojų vis dar nesupranta, kad prie buitinių atliekų ar kitus numestos padangos gali „užtarnauti“ baudas. Be to, daugiabučių administratoriai ir bendrijos turi užsakyti tokių atliekų išvežimą – tai reiškia, kad į sąskaitą už paslaugas gali būti įtrauktas papildomas mokestis.

Vairuotojai, keičiantys padangas automobilių servisuose ar jų keitimo vietose (mažose dirbtuvėse), senąsias gali atiduoti nemokamai. Automobilių servisams draudžiama senas padangas atiduoti jų naudotojui – jie, kaip ir padangų gamintojai bei importuotojai, privalo pasirūpinti, kad netinkamos naudojimui padangos būtų utilizuotos ar perdirbtos.

Gyventojai senas padangas NEMOKAMAI taip pat gali pristatyti į savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Klaipėdoje stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles rasite:

  • Plieno g. 13;
  • Tilžės g. 66A;
  • Šiaurės pr. 30.

Visas Klaipėdos apskrityje esančias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles rasite nuorodoje.