Šiandien rajone

Uostamiestyje pradėjo šilti daugiabučiai

Šiandien Klaipėdoje skelbiama šildymo sezono pradžia. Praėjusiais metais šildymo sezonas buvo pradėtas panašiu laiku – spalio 10-ąją. Klaipėdiečiai šilumą savo namuose ir įstaigose turėtų pajusti ne vėliau kaip iki šeštadienio.

Šildymas įjungtas visiems

Dar praėjusį ketvirtadienį pradėti šildyti vaikų lopšeliai-darželiai ir socialinės įstaigos, šį antradienį – mokyklos. Įprastai šildymo sezono pradžia skelbiama vidutinei oro temperatūrai tris paras iš eilės nepasiekus +10° C. Tačiau uostamiestyje padaugėjo gyventojų nusiskundimų dėl vyraujančių orų, drėgmės namuose. Tai įvertinus, šiandien šildymas įjungtas visiems Klaipėdos miesto šilumos vartotojams.

Nepamiršti pasirūpinti kaimynais

Daugiausia nesklandumų, įjungus šildymą, kyla dėl radiatorių nuorinimo. Dėl to gyventojai gali kreiptis į savo namo vadybininką – ši paslauga priklauso bendriems namo priežiūros darbams. Ypač kreiptis turėtų tie, kurie praėjusiai metais turėjo problemų dėl šildymo pajungimo.

Viršutiniuose aukštuose esančių butų gyventojai turėtų nepamiršti, kad jei jų šildymo sistemose susikaupęs oras nėra išleidžiamas, nešyla ne tik jų radiatoriai, bet ir kaimynų. Jei tuo pasirūpinti patiems galimybės nėra dėl ilgesnės išvykos – būtina informuoti kaimynus, paliekant jiems savo kontaktinius duomenis arba kreipiantis į namą administruojančią įmonę.

Grąžinta PVM lengvata

Prieš porą savaičių Vyriausybė pateikė įstatymo projektą dėl PVM lengvatos grąžinimo šildymo kainai. Praėjusį antradienį Seime šis įstatymas buvo svarstomas skubos tvarka. Daugumai nubalsavus už, priimtas įstatymas skelbia, kad nuo šių metų spalio iki metų pabaigos gyventojams taikoma 9 proc. PVM lengvata šildymui.