Kalba ekspertai Kalba gyventojai Šiandien rajone

Uostamiestyje įsibėgėja šienavimo sezonas

Gegužės mėnesio pradžioje Klaipėdos mieste prasidėjęs šienavimo sezonas įgauna vis didesnį pagreitį. Jau antrą mėnesį įmonės „Mano aplinka“ darbuotojai vykdo žolės šienavimo darbus ir nori nuraminti miestiečius, nekantraujančius išvysti jau antrą kartą nušienautas Klaipėdos teritorijas.

Nors žolės šienavimas atskirose Klaipėdoje esančiose teritorijose yra vykdomas kartą per mėnesį, visgi birželio pirmosiomis dienomis atsirado gyventojų, išreiškusių savo nepasitenkinimą, dėl jų kiemų prieigose tvarkomų žolynų plotų.

Kaip pasakoja įmonės „Mano aplinka“ Klaipėdos regiono vadovas Neilas Čijunskas, atliekant žolės šienavimo darbus yra laikomasi plano: „Visi mūsų vykdomi darbai yra paremti grafikais, patvirtintais su įmone, tvarkančia daugiabučių namų kiemus. Minimi planai yra taikomi metai iš metų, tokia praktika naudojama ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose, vadinasi, ji pasiteisina“, – komentavo N. Čijunskas.

Anot teritorijų priežiūra užsiimančios įmonės „Mano aplinka“ atstovo, gyventojai  į šienavimo darbus turėtų žvelgti pakančiau: „Dar nepraėjo net pirmoji birželio savaitė, taigi, norėčiau maloniai paraginti mūsų miesto gyventojus būti supratingais, nes vos per kelias dienas nušienauti visų Klaipėdoje esančių teritorijų nėra įmanoma“, – komentavo N. Čijunskas.

Kalbinta Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė taip pat pritaria, jog žolės pjovimas Klaipėdos mieste vyksta pagal planus, tiesiog tam tikros oro sąlygos paskatino labai spartų žolės augimą, būtent todėl miestiečiams gali pasirodyti, jog dalis žolynų yra neprižiūrimi. Savivaldybės atstovė primena,  jog miesto švaros taisyklėse yra numatyti ne mažiau keturi žolės šienavimai per sezoną.

Anot daugiabučių namus administruojančios įmonės „Klaipėdos būstas“ direktorės Birutės Jevdokimenko, jie savo administruojamų daugiabučių namų prieigose su rangovais yra sutarę net 6, jei tam bus poreikis, žolės šienavimus per sezoną.

Vis dėlto, šią tvarką kritikuoja ne visi.  Kalbinta Baltijos rajono daugiabučio gyventoja Kristina teigia, jog šienavimo darbų rezultatus vertina vien teigiamai: „Turbūt natūralu, jog atsiranda gyventojų, kurie dažnai yra kažkuo nepatenkinti. Aplink mūsų daugiabutį dirbantys vyrai savo darbą jau eilę metų atlieka išties šauniai ir nusiskundimų dėl jų darbo aš nesu girdėjusi“.

Kaip pabrėžia kalbinta klaipėdietė, gyventojai turėtų prisiminti ir atsižvelgti į paskutinių savaičių orus: „Kadangi esu gimusi kaime ir dabar ten dažnai nuvykstu aplankyti tėvų, žinau, jog lietingas oras ir po jo sekanti stipriai kepinanti saulė, tikrai paskatina greitesnį žolės augimą ir per porą dienų nušienauti nemažus žolynų plotus yra tiesiog neįmanoma“.