Naudinga žinoti

Unikalus parodų ciklas Klaipėdoje

Klaipėdoje startavo parodų ciklas, kuris stebina savo unikalumu ir žavi savo menišku braižu. „Kalba Klaipėda“ dalinasi aktualia informacija apie parodas bei jų vietas ir laiką. Nepraleiskite progos pamatyti tai, ko dar nematėte! 

Skulptoriaus Edmundo Frėjaus kūrybai atminti skirta paroda

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

Nuo rugpjūčio 27 dienos iki rugsėjo 26 dienos

Visai neseniai duris atvėrusi Edmundo Frėjaus skulptūrų ir piešinių paroda „Sugrįžtantys paukščiai“ sulaukia nemažai klaipėdiečių dėmesio. Šia unikalia paroda pradedamas autoriaus atminimui skirtų meno renginių ciklas, besitęsiantis per visą Lietuvą – Klaipėdą, Kauną ir Vilnių. Vis dėlto Klaipėdos kraštas renginių ciklo pradžiai pasirinktas neatsitiktinai. Edmundas Frėjus į visų pamėgtą uostamiestį karts nuo karto grįždavo vedamas būtent meno ištakų.

Paskutinėmis vasaros dienomis atidaroma paroda „Sugrįžtantys paukščiai“ yra tęsinys to, kas buvo pradėta prieš 30 metų – į Klaipėdą sugrįžta Edmundo Frėjaus sukurtos mistinės sparnuotos būtybės, žavinčios savo išskirtinumu ir formomis. Skraidančių gyvių tema skulptoriui buvo svarbi visą gyvenimą. Šios idėjos puikiai bei kontrastingai atsispindi ir organizuojamoje parodoje.

Vienu svarbiausių renginių ciklo akcentų taps rugsėjo pabaigoje planuojamo išleisti Edmundo Frėjaus kūrybos atminimui skirto albumo pristatymas.

 

Eye Kona tapybos darbų paroda

Mados ir verslo centro „Herkaus galerija“ (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda)

Nuo rugpjūčio 12 dienos iki rugsėjo 8 dienos  

Eye Kona (Laura Balsevičiūtė) unikaliai gabi dailininkė, kurios tapyboje galima rasti daug ryškių spalvų kontrastų. Dailininkės objektais tampa ir žmonės, ir įvairūs prisiminimai bei svajingos istorijos. Menininkė yra linkusi eksperimentuoti, todėl jai nesvetimos naujovės, kurias mielai išbando.

 

Valdo Simučio paroda

Galerija „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda)

Nuo rugpjūčio 6 dienos iki rugsėjo 3 dienos  

Personalinė Valdo Simučio paroda „Mes gyvenom prie jūros tada“ perteikiama kartu su vizualinėmis priemonėmis, kuriose kalbama apie kasdienybę, sąlygotą geografinės vietovės. Tai kasdienybė prie jūros, kur šalia pat susijungia žmogaus ir gamtos veikla, turinti tikrai ypatingą ryšį. Autoriaus kūryboje apstu kūno materialumo, gamtos laikinumo ir nepavaldumo temų.