Kalba ekspertai Naudinga žinoti

TOP 5 vietos, kur stebėti saulėlydį aplink Klaipėdą

Lietuvoje vasara – tinkamiausias metas stebėti saulėlydžiams. Šilti vakarai ir ryškiausiomis spalvomis besileidžianti saulė – tikras malonumas kiekvienam. Nors daugelis klaipėdiečių turbūt jau turi išsirinkę tam tinkamiausias vietas, visgi, „Kalba Klaipėda“ nusprendė pateikti TOP 5 vietų variantus, kuriuose besileidžianti saulė atrodys gražiausiai.

Olando kepurė. Tai – visai prie Baltijos jūros pakrantės esantis skardis dar vadinamas klifu. Jau keletą amžių Olando kepurė yra orientyras jūreiviams ir žvejams. Čia atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo šio skardžio patogu stebėti ne tik virš jūros skrendančius paukščius, bet ir besileidžiančią, jūros vandenį įvairiausiais atspindžiais nudažančią, saulę. Taigi, jei dar nesate Olando kepurės aplankę artėjant sutemai – privalote tai padaryti!

Olando kepurė. (nuotr. efoto.lt., Deividas Z.)
Olando kepurė (nuotr. welovelithuania.lt)

„SKY 21 Terrace“. Tai – Klaipėdos centre esančio dangoraižio 21-ame „K“ aukšte įrengta terasa. Šioje vietoje lankytojai gali pasimėgauti ne tik įvairiais gėrimais ar maistu čia esančiame bare, bet ir supdamiesi hamake iš 70 m. aukščio stebėti uostamiesčio panoramoje pradingstančią saulę.

“Sky 21 terrace” iš viršaus (nuotr. meniu.lt)

 

Birutės kalnas. Toliau nuo Klaipėdos, Palangos botanikos sode esanti reliktinė kopa, ant kurios viršūnės stovi nedidelė koplyčia. Ši vieta siejama su Birutės, kunigaikščio Kęstučio žmonos ir Vytauto motinos, vardu. Ji, kaip pasakojama, čia gyveno, kūreno šventąją ugnį ir po mirties buvo čia palaidota. Legendose rašoma, jog iš karo žygio jodamas kunigaikštis Kęstutis, pamatęs ir iš pirmo žvilgsnio pamilęs Birutę, paprašė jos tekėti. Lemtingojo „Taip“ proga Kęstutis toje vietoje įsakė pastatyti rūmus, o kalną pavadinti jos vardu. Po Kęstučio mirties gyvendama šiuose rūmuose Birutė paprastų žmonių buvo vertinama už didelį atsidavimą ir pagalbą jiems. Taigi, jei norite besileidžiančią saulę stebėti viduramžiais, romantika ir paslaptimi dvelkiančioje vietoje – tai darykite būtent ant Birutės kalno.

Vaizdas nuo Birutės kalno (nuotr. welovelithuania.lt)

 

Koplyčia ant Birutės kalno (nuotr. turizmas.lt)

 

Kruizinių laivų terminalas. Visi į Klaipėdos uostą atplaukiantys kruiziniai laivai švartuojasi „Jūros vartuose” esančiame Kruizinių laivų terminale. Čia pirmą kartą Lietuvos žemę paliečia viso pasaulio šalių turistai. Kruizinių laivų terminalas – vienintelė vieta Klaipėdoje, kur iš arti galima pamatyti atplaukiančių laivų grožį, užkopti į karinio laivo denį ir net nusifotografuoti su tikrais jūrininkais. Pažadame, jog stebėdami saulėlydį Kruizinių laivų terminale, pasijusite lyg Pietų Europos kurorte.

Kruizinių laivų terminalas iš viršaus

 

Kartenos piliakalnis. Nuo prie Kretingos esančio piliakalnio atsiveria įspūdingas vaizdas: kaip ant delno – Kartenos miestelis, Minijos vingis ir slėniai.  Legenda pasakoja, kad ant kalno stovėjusi žemaičių karaliaus pilis. Sykį ją pulti atvykusios švedų ir rusų kariuomenės susikovė tarpusavyje. Nuo pilies kuorų stebėdamas slėnyje įsiplieskusį mūšį žemaičių vadas sušukęs pavaldiniams: „Veizėkiet, karė tenā!” („Žiūrėkite, karas tenai!“). Nuo to laiko, esą, vietovė vadinama Kartena. Šioje vietoje, kurioje susipina gamtos grožis ir įvairios legendos, sutikti besileidžiančią saulę – būtina.

Kartenos piliakalnio istorinis-archeologinis kompleksas (nuotr. iš Kretingos r. savivaldybės archyvo)