Šiandien rajone

Švelnesnės karantino sąlygos gelbsti Klaipėdos kavines

Nutraukos autorė – Jurgita Aurylaitė

 

Praėjusią savaitę sušvelnintos karantino sąlygos suteikė progą savo veiklą atnaujinti lauko kavinėms, o nuo kitos savaitės kavinės veiklą atnaujins ir viduje. „Kalba Klaipėdateiraujasi, kaip tai vertina kavinių atstovai ir kokią vasarą jie prognozuoja Klaipėdos verslininkams.

Kaip pasakoja restorano „Meat Lovers Klaipėda“, įrengto ant marių kranto, atstovė Greta, karantinas, kaip ir daugeliui šalies verslų, padarė ne mažą įtaką.

„Pradžioje, kad bus paskelbtas karantinas tikrai nesitikėjome, taigi visiems, ir darbuotojams ir mums, tai sukėlė nedidelį šoką. Karantino metu bandėme dirbti, gaminome maistą ir išsinešimui ir pristatinėjome į namus patys, tačiau klientų skaičius sumažėjo drastiškai. Nusprendėme užsidaryti ir į šį laiką pažvelgti kaip į progą restorano remontui“, – pasakoja „Meat Lovers“ atstovė.

Anot moters, taip sutapo, jog terasos atidarymui jie pasirinkto labai puikų ir šiltą praėjusį savaitgalį, todėl sulaukė gausaus lankytojų būrio, kurio prieš tai nesitikėjo.

„Pastebėjome, kad visoje Klaipėdoje buvo daug žmonių, atvykusių prie jūros iš kitų miestų. Sušvelninus karantino sąlygas gyventojai tuo pasinaudojo, nes jie, kaip ir mes, išsiilgę bendravimo“.

Restorano atstovės teigimu, dauguma lankytojų laikosi karantino sąlygų, tačiau, žinoma, atsiranda ir tokių, kurie ateina didesnėmis grupelėmis ar be kaukių.

„Mes vertiname klientus, todėl ieškome alternatyvų: siūlome sėdėti prie atskirų staliukų ne daugiau po du žmones, jei lankytojai ateina be kaukių, jas jiems pasiūlome“.

Gretos teigimu, visi „Meat lovers“ atstovai tikisi šią vasarą sulauksiantys didesnio žmonių skaičiaus nei praėjusią, nes gyventojai ilsėsis Lietuvoje, o ne užsienyje. Tačiau, kaip jau įprasta pajūryje – viskas priklausys nuo vasaros orų.

Melnragėje, prie molo įsikūrusios kavinės „Ateik Ateik“ atstovė Guoda pasakoja, jog per karantiną neteko daugiau nei 60 procentų klientų.

„Karantino metu nedirbome visą laiką, stengiamės, bet kai kada žmonių, ieškančių maisto ar kavos išsinešimui, apskritai nesulaukdavome. Žinoma, tuo metu išgyvenome dvejopus jausmus, nes iš vienos pusės – verslui tai labai negerai, iš kitos – taip mes užtikriname saugumą. Visą laiką buvome gana įsitempę dėl susidariusios situacijos, nuolatos sekėme naujienas, susijusias su naujais Vyriausybės išleistais leidimais“.

Anot kalbintų kavinių atstovių, karantino metu nei vienoje nebuvo atleista darbuotojų, mat vadovai dar pačioje pradžioje visus nuramino, kad to daryti neketina, priešingai, darys viską, jog juos išlaikytų.

„Darbuotojų skaičiaus nesumažinome, pasirinkome naudotis valstybės subsidijomis, labai džiaugiamės ir vertiname Klaipėdos savivaldybės priimtą sprendimą šiais metais lauko kavinėms atšaukti vietinės rinkliavos mokesčius. Norime, kad šis sprendimas atsilieptų ir mūsų darbuotojams, ne tik kavinės vadovams, jog darbuotojai pajaustų to naudą“, – įkvepiančiai kalba „Ateik Ateik“ atstovė.

Anot jos, didelė tikimybė, jog saugumo nurodymai kavinėse bus išlaikyti visą vasarą, tas gali nulemti truputį mažesnį lankytojų srautą.