Šiandien rajone

Švaros mėnuo prasidėjo!

Įsibegėjant pavasariui bunda ne tik gamta, bet ir miesto gyventojai suskuba tvarkytis. Štai Klaipėdos miesto Debreceno g. 46-ojo namo gyventojai emėsi iniciatyvos susitvarkyti teritoriją aplink daugiabutį ir dalį Draugystės parko.

„Parke labai netvarkinga buvo. Nuo parko iki pat namo prisinešė lapų. Baisu, kas ten dėjosi”, – pasakojo namo gyventojas Valdas. Vyras pasakojo, kad ilgai kalbinti prisijungti prie talkos nereikėjo, Valdas iškart sutiko su kaimynų organizuota talka.

Tačiau Valdo kaimynė, organizatorė Bronislava nusivylė menku gyventoju susidomėjimu: „Daugiausiai mūsų yra tik iš pirmosios laiptinės. Gaila, kad kiti abejingi. Kai kurie sugebėjo, net skelbimus laiptinėse nuplėšti”, – neslepė apmaudo moteris. Bronislava mano, kad palaikyti tvarką aplink namus yra ne tik daugiabučių administratorių darbas. Susitvarkyti „po nosimi“ turėtų ir kiekvienas gyventojas.

„Reikia ne tik nuolat kritikuoti, niurzgėti ir bambėti, reikia ieškoti kompromisų ir pradėti kažką daryti bendruomenės labui”, – atviravo Klaipėdos „Žaliųju asociacijos” pirminikė Liudvika Kuzminčiūtė. Moteris teigia, kad šiandien žmonės yra linkę viską lengvai gauti, todėl džiaugiasi Debreceno g. aktyvių gyventojų iniciatyva.
Tačiau organizatorė Bronislova tikina, kad ši talka ne paskutinė. Moteris pasakojo kokių dar idėjų yra jos galvoje: „Norėčiau suorganizuoti konkursą vaikams. Moksleivis, kuris daugiausiai surinks Draugystės parke prikritusių šakų, tam simbolinį prizą padovanoti”, – savo idėja dalijosi Bronislava. Pasak organizatorės tokiu būdu paskatintų tvarkyti aplinką moksleivius iš šalia esančios mokyklos.

Gyventojai yra dėkingi Klaipėdos miesto savivaldybei, „Klaipėdos būstui“ ir Klaipėdos „Žaliųjų asociacijai“, kurie aprūpino bendruomenę reikiamomis darbo priemonėmis.