Kalba gyventojai Rajono problema

Šunų aikštelės: ar geriau be jų nei su tokiomis?

Šunų aikšelės Klaipėdoje nėra patogios ir šunims, ir jų šeimininkams.

Klaipėdoje šiandien yra vos 6 oficialios šunų aikštelės, kuriose savo augintinius šeimininkai gali laisvai paleisti palakstyti. Deja, šios aikštelės yra per mažos, ypač didesnių veislių šunims. Ir tai ne vienintelis trūkumas, kurį įvardija keturkojų šeimininkai.  

Šunų aikšteles galima rasti Sąjūdžio parke, Priestočio g., Šilutės plente, Kauno g., Simonaitytės g. ir Taikos prospekte. Trys pastarosios yra suremontuotos. Taip pat, pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, yra per trisdešimt šunų vedžiojimo vietų, kuriose įrengtos specialios šiukšliadėžės. Deja, šunų aikštelėse įrengti apšvietimą esą jau būtų prabanga, kadangi aikštelių įrengimo sąmatoje tai nenumatyta.

Šunims skirti ne aikšteles, o plotus parkuose

Kaip teigia Simona Šakinytė, įkūrusi gyvūnų prieglaudą „Linksmosios pėdutės“, dabartinės yra gerokai per mažos. „Jose trūksta vietos išsilakstyti net mažo ūgio šunims, jau nekalbu apie didelius. Be to, tokiose mažose aikštelėse atsiranda trintis, vienas kitam nesimpatizuojantys šunys neturi galimybės laikytis atstumo, gali kilti konfliktai. Kliūtys nesaugios ir, tiesą sakant, tokios kliūtys nereikalingos. Kai kurie šeimininkai savo šunims liepia įveikti tas kliūtis nežinodami, kaip tai daroma, ir tai gali turėti žalos. Dauguma aikštelių neapšviestos, tamsiu paros metu šeimininkai į jas negali nueiti. Kai kuriose net nėra šiukšliadėžių šunų išmatoms. Norint pagerinti sąlygas, pirmiausia aiškteles reikėtų padidinti. Reikia įvesti apšvietimą ir įrengti šiukšliadėžes. Kliūtis galima iš vis panaikinti“, – pastebėjimais dalijosi S. Šakinytė.

Pati moteris teigia nevedanti savo globojamų šunų į mieste esančias aikšteles ir mieliau renkasi pasivaikščiojimus prie jūros, miške, prie upės, parkuose, mieste. Ji įsitikinusi, kad aikštelėms skiriamas lėšas reikėtų skirti ne jų įrengimui, o parkų tvarkymui: „Būtent tuose parkuose skirti didelį plotą, kuriame šeimininkai galėtų nevaržomai būti su savo šunimis.“

Kaip sutaikyti šunų šeimininkus ir tuos, kurie šunų neturi?

Įprastai priešinamos šunų augintojų ir tų, kurie jų neturi, stovyklos. Ypač tai pastebima, jei daugiabutyje šuo patriukšmauja arba šuns šeimininkas leidžia savo augintiniui laisvai lakstyti atvirose erdvėse. Deja, dabartinės šunų aikštelės neprisideda prie šios problemos sprendimo, nes šunų augintojai renkasi kitas vietas pabūti su savo keturkoju.

Kokį šios problemos sprendimą mato „Linksmųjų pėdučių“ įkūrėja? Jos manymu, visuomet bus tų, kurie nemėgsta šunų, tačiau šeimininkai turi žinoti du dalykus: šuo pašauktas turi atbėgti pas jį ir netrikdyti kitų asmenų erdvės, o šeimininkas privalo surinkti šuns ekskrementus. „Šunų nemylėtojai vis tiek kabinėsis, bet šuns šeimininkas bent jau galės būti ramus, kad jis ar jo šuo nepadarė nieko blogo“, – sakė S. Šakinytė. Jos manymu, suvokus, kad pasaulis sukurtas ne tik žmonėms, visiems bus smagiau sugyventi.

O ką apie šunų vedžiojimo aikšteles manote Jūs? Pasidalinkite!