Rajono problema

Stambiagabaritės atliekos – gyventojų siaubas

Už štai taip paliktas atliekas galite gauti baudą
Už štai taip paliktas atliekas galite gauti baudą

Prie konteinerių kraunami dideli daiktai piktina ne tik daugiabučių gyventojus, bet ir praeivius. Didelių gabaritų atliekos tai – seni baldai, langai, durys, dviračiai, kilimai, radiatoriai, automobilinės kėdutės, naudotos padangos, vežimėliai, talpos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos.

Gyventojai skundžiasi retai vežamomis šiuklėmis. „Žmones prie namo konteinerių veža bet kokias šiukšles, o svarbiausia tai, kad jie tuose daugiabučiuose negyvena ir už tų nereikalingų daiktų išvežimą nemoka“,- piktinasi Klaipėdos miesto gyventoja Vaida. Sukrauti kalnai daiktų prie konteinerių neretai išlieka daugiau kaip savaitę, o pamiškėse ir ištisus metus.

Su nenorinčiais tvarkytis ar vežti stambius daiktus į atliekų aikštelę kovoja ir valdžios institucijos. „Yra vykdomi du reidai per savaitę su UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru“ (KRATC) arba aplinkos kokybe. Suradę pažeidimus nustato kurio namo teritorijoje yra atliekos ir pateikia raštą, kad būtų sutvarkyta. Jeigu šie reikalavimai neįgyvendinami yra rašomas protokolas. Namo gyventojai gali gauti įspėjimą arba baudą iki 579 EUR“, – pasakojo Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis.

Primename, kad tokios atliekos turi būti priduodamos didelių gabaritų atliekų aikštelėse, kurių Klaipėdoje yra trys. Per metus į aikšteles galite pristatyti ne daugiau kaip: 5 naudotas padangas, kurių skersmuo ne didesnis nei 118 cm, bei 250 kg statybinių bei griovimo atliekų.

Privalote užtikrinti, kad iš pristatytų atliekų bei jų pakuočių netekėtų jokie skysčiai, pervežamos atliekos nedulkėtų ir nevirstų iš transporto priemonės ar per priekabos bortus. Pakuotės forma turi netrukdyti vizualiai nustatyti atliekų rūšį.

Klaipėdos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės yra: Šiaurės pr. 30; Tilžės g. 66A; Plieno g. 13. Darbo laikas: II-V 9-18 val., VI 10-14 val. Daugiau informacijos: Tel. 8 46 300 106