Kalba gyventojai

Šokėja I. Lukošiūtė: „Klaipėda – gražiausias miestas pasaulyje“

Iveta Lukošiūtė su sūnumi (asmeninio albumo nuotrauka)

Buvusi „Žuvėdros“ šokėja, įvairių šokių projektų Amerikoje dalyvė,  du kartus tapusi Pasaulio dešimties šokių čempione ir net penkis kartus Jungtinių Amerikos Valstijų ir Šiaurės Amerikos profesionalų dešimties šokių čempione, praėjusios šokių dienos proga su „Kalba Klaipėda“ redakcija pasidalino išskirtiniu interviu apie gimtąją Klaipėdą ir su ja susijusius prisiminimus.

Gimėte ir užaugote Klaipėdoje. Kokius jausmus Jums sukelia šis miestas? Galbūt prisimenate kažkokį ypatingą, ar tiesiog likusį atmintyje, prisiminimą, istoriją, kurį, tik pagalvojus apie gimtąjį kraštą, prisimenate?

Klaipėda visada buvo ir bus mano mylimiausias ir gražiausias miestas pasaulyje! Visi kas mane pažįsta tai žino ir, manau, jau yra susitaikę su tuo, jog paklausta iš kur esu kilusi, aš kiekvieną kartą ne tik su šypsena veide, bet ir didžiuliu užsidegimu bandysiu kuo tiksliau papasakoti apie Klaipėdą ir vienus gražiausių metų praleistų čia. Nors jau daugiau nei pusę savo gyvenimo gyvenu labai toli ne tik nuo Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos, turbūt pamiršti apie ją man būtų neįmanoma, nes gali būti, jog jei būčiau gimusi ir vaikystėje bei paauglystėje gyvenusi ne Klaipėdoje, dabar aš būčiau visai kitas žmogus. Visa ko pradžia ir buvo ten. Ir aš kalbu ne tik apie šokius, bet ir apie mąstymą, vertybes bei idėjas. Aš visą gyvenimą būsiu dėkinga Romaldo Idzelevičiaus ir Skaistutės Idzelevičienės „Žuvėdros“ kolektyvui už aibę išmoktų ir suprastų ten dalykų. Už tą pradžią mano skrydžiui per gyvenimą. Pažiūrėkit dabar į mane, juk dėl tos pradžios šiandien šokiai yra mano gyvenimas, tai ne tik darbas, tai – mano gyvenimo stilius. Be proto tai myliu ir be to negalėčiau gyventi.

Kurių Klaipėdos vietų labiausiai pasiilgstate? Ar radote pasaulyje miestą, kuris Jums primintų gimtąjį kraštą?

Dažnai prisimenu savo mylimiausias Klaipėdos vietas: senamiestį, Teatro aikštę, prieplauką, pliažą. Visur ir visada visiems papasakoju apie tas gražias ir nuostabias kopas prie Baltijos jūros…

Labiausiai Klaipėdą man priminė Havajai. Jei atvirai, kai ten nuskridau man suspaudė širdį, nes pasijaučiau kaip savo Klaipėdoje.

 

Labai retai, bet Jus galima sutikti Lietuvoje. Ką veikiate sugrįžusi?

Visada grįžusi aplankau vietą, kurioje užaugau, mūsų bažnyčią, 7-tą vidurinę (Simono Daukanto) mokyklą, kapines. Klaipėda visa tokia graži ir išsiilgta, net bijau kažkokios vietos nepaminėti.

Dangės jūra, tiltas… Prisimenu, kai buvau maža, taip bijojau per tą tiltą eiti… Atrodė, jog tas tiltas aukštas ir aukštesnių nėra, o aš bijojau aukščio. Dabar, kai tai prisimenu, ima juokas. Kai buvau vaikas, Klaipėda atrodė tokia didelė…

Koks metas Klaipėdoje Jūsų mėgstamiausias?

Mėgstamiausias metas Klaipėdoje – Jūros šventė ir visa vasara prie jūros. Tada visas miestas tampa labai gyvas ir pilnas žmonių, kurių aš taip pat pasiilgstu. Klaipėdiečiai man visada atrodė labai įvairūs, stilingi, plačių pažiūrų, be išankstinių nusistatymų. Negaliu sulaukti kol sugrįšiu ir vėl pamatysiu visus tuos žmones ir visą miestą!

Ko galėtumėte palinkėti ne tik klaipėdiečiams, bet ir visiems savo gimtosios šalies gyventojams?

Kadangi šiandien, kuomet atsakinėju į Jūsų klausimus, yra Tarptautinė šokių diena, aš noriu visiems palinkėti šokti. Pasiimti tą energiją, kurią gali suteikti šokiai, įsisavinti tuos laimės hormonus, kuriuos taip pat šokis gali Jums suteikti. Tai Jums padės būti ne tik sveikesniems, bet ir pozityvesniems. Linkiu visiems tai išbandyti, nes niekada nėra vėlu. Netikiu, kad pradėti šokti gali būti vėlu. Ir, svarbiausia, tai kas Jums patinka, darykite tik su didžiausiu užsidegimu. Darykite su tokiu užsidegimu, jog nei Jūs pats negalėtumėte patikėti, jog toks užsidegimas gali egzistuoti. Aš niekada savo gyvenime, ypač pradžioje, nešokau, jog pasiekčiau kažkokias aukštumas. Aš visąlaik šokau tik dėl to, jog tai mėgau. Šokau, nes tik šokis man suteikė tai, ko niekas kitas man nedavė. Tai buvo jausmas. Šokau, nes tik tai darydama aš jaučiausi laimingiausia savo gyvenime ir tai dariau su, atrodytų, sunkiai suvokiamu, bet įmanomu užsidegimu.

Amerikoje Iveta Lukošiūtė dažnai šokių čempionatuose užima teisėjos vietą (asmeninio albumo nuotrauka)