Naudinga žinoti

Šių metų įdomiausių knygų penketukas

Vieniems skaitymas teikia atsipalaidavimo jausmą, kitiems – pabėgimą į kitokį pasaulį, unikalias patirtis ir įvairias paieškas, kurios išlaisvina. „Kalba Klaipėda“ dalinasi įdomiausių ir labiausiai įtraukiančių knygų penketuku, kuriame ir metų sensacijos, ir tikrais faktais paremtos istorijos.  

„Įveiktas nerimas: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole“  

Autorius: Sarah Wilson

Kinų išmintis teigia, kad prieš įveikdami pabaisą, pirmiausia turime ją paversti gražia.

Knygoje „Įveiktas nerimas: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole“ autorė pasitelkia savo asmenine patirtimi bei puikiai perteikia kalbintų psichinės sveikatos ekspertų, filosofų mintis.

Tai praktiška, poetiška, išmintinga ir tuo pačiu juokinga knyga, paskatinanti daugybę nerimo sutrikimą turinčių žmonių priimti šią diagnozę kaip savo unikalios esybės dalį. Knygos autorė taip pat siekia, jog žmonės mokėtų pažvelgti ir į galimybes, gyvenant kur kas turiningesnį gyvenimą, pripildytą šilumos, meilės, savęs mylėjimo aspektais.

 

„Atominiai įpročiai: lengvas ir patikrintas būdas išsiugdyti gerus įpročius ir nugalėti blogus“ 

Autorius: James Clear

Knygoje rasite patikrintą sistemą, kuri leis kasdien tobulėti ir kryptingai siekti savo tikslų. Knygos autorius pristato praktinius būdus, padėsiančius išsiugdyti gerus įpročius, nugalėti blogus ir palengva žingsniuojant pasiekti įspūdingų rezultatų, kurių taip trokštame.

Jeigu sunku pakeisti savo įpročius, problema ne jūs, o jūsų sistema, kuri užkerta kelią pokyčiams.

Sužinosite, kaip rasti laiko naujiems įpročiams net tada, jeigu jūsų gyvenimo tempas itin greitas ir sudėtingas, taip pat kaip įveikti motyvacijos ir valios stoką, kaip pertvarkyti savo aplinką, kad būtų lengviau siekti tikslų.

Ši knyga tikrai pakeis jūsų supratimą apie pažangą ir sėkmę. Perskaitysite puikius strateginius pasiūlymus, kurių reikia keičiant savo įpročius.

 

„Dykumų gėlė“ 

Autorius: Waris Dirie

Tiems, kurie mėgsta skaityti knygas, paremtas tikrais faktais, ši knyga tikrai patiks ir paliks įspūdį! Waris Dirie pasakoja sukrečiančią gyvenimo istoriją, kai vos dvylikos ji pabėgo iš suplanuotų savo vestuvių ir gimtųjų namų Somalyje. Po ilgų ir varginančių klajonių merginai nusišypsojo likimas ir ji tapo pasaulinio garso manekene. Tai buvo ir nuostabus sapnas, ir didžiausias košmaras. Pasiekusi savo karjeros viršūnę, per vieną interviu mergina išdrįso prabilti apie mergaičių lytinių organų žalojimą, vykstantį daugelyje Afrikos genčių. Mergina, sulaukusi vos penkerių metukų, taip pat patyrė šį žiaurų ritualą, kuris paliko traumą iki šiol.

Autorė 1997 m. Jungtinių Tautų Organizacijos buvo paskirta ypatingąja ambasadore Afrikos moterų teisėms ginti.

 

„Penkios meilės kalbos: kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą“ 

Autorius: Gary Chapman

Remdamasis ilgamete šeimų konsultavimo patirtimi ir iliustruodamas ją konkrečiais savo klientų pasakojimais, autorius ne tik patars, kaip jaustis mylimiems, bet ir išmokys mylėti. Knyga „Penkios meilės kalbos: kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą“ padeda suvokti, jog kiekvienas žmogus išreiškia ir priima meilę skirtingai. Vieniems labai svarbu išgirsti palaikymo žodžius, kitiems – kuo daugiau laiko praleisti kartu su mylimuoju. Kai kuriems žmonėms užtenka dovanų gavimo, taip pat ir rodomo paslaugumo tiek buityje, tiek asmeniniame gyvenime. Žmonėms artimi ir švelnūs prisilietimai. Knygoje rasite aprašymus, kurie padės suprasti tiek savąją meilės kalbą, tiek mylimo žmogaus. Tuo vadovaujantis, galima ilgiau ir pilnavertiškiau, laimingiau gyventi su mylimais žmonėmis, kurie yra svarbūs.

 

„Ten, kur gieda vėžiai“ 

Autorius: Delia Owens

Laukinių Afrikos gyvūnų tyrinėtojos septyniasdešimtmetės Delios Owens literatūrinis debiutas „Ten, kur gieda vėžiai“ – tikra sensacija!

Pagrindinė knygos herojė Kaja Klark savo miestelio gyventojams yra neįmenama paslaptis, todėl ji nuolat niekinama ir laikoma atmata. Palikta motinos ir keturių brolių bei seserų, Kaja Klark auga pelkių apsuptyje tik su tėvu, kuriam ji visai nerūpi. Apleista ir izoliuota Kaja Klark kaip mat išmoksta pragyventi iš to, ką siūlo gamta, toje derlingoje ją supančioje aplinkoje randa ir taip pasiilgtą paguodą.

Tapusi paaugle, mergina susibičiuliauja su vietiniu vaikinu Teitu Vokeriu ir šis imasi mokyti ją skaityti. Laukinis merginos grožis nepalieka abejingo ir „miesto pažibos“ Čeiso Endriuso. Galiausiai pelkėse aptinkamas jo lavonas, o pagrindinė herojė tampa įtariamąja.

Knyga „Ten, kur gieda vėžiai“ – ne tik istorija apie meilę ir nusikaltimą bei gamtą. Tuo pačiu tai ir skausmingai gražus pasakojimas apie žmogaus sugebėjimą išlikti.