Šiandien rajone

Šiais metais už įvažiavimą į Neringą surinkta mažiau pinigų nei pernai

Vasara skaičiuoja paskutines dienas, o gyventojai ruošiasi prasidėsiančiam, kupinam veiklų, rudens sezonui. Prieš pat rugsėjį „Kalba Klaipėda“ nusprendė apžvelgti populiarios tarp atostogautojų  vietos – Neringos – šios vasaros rezultatus: kiek čia apsilankė žmonių ir kiek buvo surinkta pinigų už vietinės rinkliavos mokestį.

 Kaip jau eilę metų, siekiant reguliuoti transporto priemonių srautus – riboti individualiais automobiliais trumpam laikui atvykstančių žmonių srautą – už įvažiavimą į Neringą yra renkama vietinė rinkliava, kuri vasaros arba piko sezonu, kuomet čia sulaukiamas didžiausias atvykstančių kiekis, yra padidinama. Šiais metais atvykstantieji į Neringą, skirtingai nei praėjusiais, mokėjo dešimčia eurų didesnę sumą: nuo praėjusiais metais buvusių 2­­0 eurų, ji šiais metais buvo padidinta iki 30 eurų.

Kaip pabrėžia Neringos savivaldybės atstovė Sandra Vaišvilaitė, šiuo mokesčiu norima pakviesti gyventojus rinktis patrauklias atvykimo alternatyvas, pavyzdžiui, vandens transportą, kuris, anot S. Vaišvilaitės, šiais metais tarp kurorto svečių buvo populiarus (veikė reguliarūs maršrutai Kaunas-Nida, Klaipėda-Nida ir kt.). Buvo ir kitų alternatyvų – autobusai, Pajūrio ekspresas.

Neringos savivaldybės atstovės pateiktais duomenimis, nuo metų pradžios, per aštuonis  šių metų mėnesius visų tipų transporto priemonių, mokančių rinkliavą į Neringą, įvažiavo – 106 504 vnt. Tuo tarpu praėjusiais, 2019-aisiais metais, per aštuonismėnesius į Neringą įvažiavo – 145 012 vnt. (duomenys iki rugpjūčio 20-osios) rinkliavą mokančių visų tipų transporto priemonių.

Vietinės rinkliavos per aštuonis šių metų mėnesius surikta 1 895 750 eurų – tai yra apie 100 tūkst. mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.

2020-iaisiais, piko metu nuo birželio 20-osios iki rugpjūčio 20-osios, kuomet rinkliavos mokestis yra kelis kartus didesnis, į Neringą įvažiavo daugiau nei 48 tūkst. lengvųjų automobilių, mokančių rinkliavą. 2019-aisiais šis skaičius buvo kur kas didesnis, čia buvo užfiksuota daugiau nei 69 tūkst. lengvųjų automobilių, mokančių rinkliavą.

Šios transporto priemonių grupės sumažėjimą Neringos savivaldybė labiau sieja su karantino pradžioje sustabdyta Nidos kontrolės pasienio punkto veikla – tiesiog sumažėjo įvažiuojančių iš Kaliningrado srities.

Akivaizdžiai mažiau šiais metais Neringa sulaukė autobusų, kuriais į kurortą vyksta turistinės grupės – 2019-aisiais šių, vietinę rinkliavą mokančių, transporto priemonių įvažiavo daugiau nei 2200, o šiais 2020-aisiais sulaukta vos 351.

Nakvojančių lankytojų srautai vasaros sezono piko metu išliko panašūs kaip ir anksčiau. Lankytojų sumažėjimą labiau jautėme pavasario mėnesiais, kuomet Neringoje būdavo gausiau užsienio turistų grupių, vienai dienai ar ilgesniam laikotarpiui į Neringą atvykstančių autobusais. Sumažėjus užsienio turistų grupių skaičiui, vasarą sulaukta mažiau vienadienių lankytojų.