Naudinga žinoti

Senas vamzdynas – dažnesnės problemos

Daugiabučių namų, turinčių seną nuotekų vamzdyną, gyventojai turi dažniau kviesti avarinę tarnybą dėl užsikimšusių vamzdžių. Tai reiškia, kad gyventojai papildomai moka už paslaugas. Tačiau čia yra ir dar viena problema – pačių gyventojų neatsargumas, kuomet į kanalizaciją pilamos įvairios atliekos.

Seno vamzdyno sistemos praeinamumas dėl apnašų paprastai būna gerokai sumažėjęs. Tačiau gyventojai to nepaiso ir į kanalizaciją pila kavos tirščius, taukus (riebalai mažina vamzdžių diametrą), lupenas, taip pat ir stambesnes atliekas – sauskelnės ir kita. Dėl to vamzdžiai kemšasi ir net gali trūkti.

Įrodyti, kad kuris nors iš kaimynų kanalizacija naudojasi it šiukšliadėže, beveik nėra įmanoma. Tačiau bendras gyventojų sąmoningumas gali padėti išvengti nelaimės. Name su vaizdo kamera galima atlikti vamzdynų apžiūrą, vamzdyną praplauti su spaudimine mašina, nuplaunančia visas apnašas. Tačiau jei vamzdyne yra lūžimų, reikia imtis rimtesnių priemonių – vamzdyną keisti.

Jeigu Jūsų name dažnai kemšasi vamzdžiai ir norėtumėte šią problemą išspręsti, apie galimus problemos sprendimo būdus teiraukitės savo namo vadybininko arba telefonu 8 700 55966.