Kalba gyventojai

Šaulių rinktinės vadas: „Tik nuo mūsų visų priklauso, kokį jaunimą turėsime ateityje“

Klaipėdos Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės vadas Rolandas Lukšas (kairėje) kartu su šauliais praėjusį penktadienį dalyvavo tradicianiame naktiniame žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“ / Lietuvos šaulių sąjungos nuotr.

Nuo 2015 m. Klaipėdos Vakarų (jūros) šaulių 3-iajai rinktinei vadovauja Rolandas Lukšas. Į atsargą išėjęs majoras nuveiktus darbus šaulių rinktinėje įvardina kaip komandos pasiekimą ir tiki, kad pilietišką jaunimą ugdyti turi visuomenė. Darbais ir pareigomis užimtą majorą pakalbinti nėra lengva – juk šiemet Lietuvos šauliai mini savo sąjungos šimtmetį.

Papasakokite, kaip tampama šaulių?

Būsimas šaulys jau turi žinoti  kokia tai organizacija, kur jis ateina ir ko jis nori. Pradžia tai atvykimas į štabą ir pradinių dokumentų užpildymas.

Šaulių sąjunga dažnai siejama su jaunimo, jaunimo švietimu. Koks Jums atrodo šiuolaikinis jaunimas? Galbūt patriotiškesnis?

Jaunimas mūsų šaunus ir tik nuo mūsų visų priklauso kokį mes jį turėsime ateityje ir kaip sugebėsime įskiepyti jam patriotiškumą. Tai visos visuomenės darbas.

Vakarų (Jūros) 3-io rinktinės vadu tapote 2015-aisiais. Ką nuveikėte per tuos metus, ką pavyko pasiekti, pakeisti?

Darbų nuveikta daug, sunku būtų visus įvardinti. O ir girtis negražu nes tai ir visos komandos darbas.

Sausio 18-19 d. tradicinis naktinis žygis „Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais“ šįkart buvo skiriamas Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečio jubiliejui. Kokius dar svarbius minėjimo renginius planuojate Klaipėdos regione?

Žygis pasisekė gerai, dalyvavo virš 3000 dalyvių. Kiekvienais žygeivių skaičius didėja ir tai sukelia džiaugsmo, bet, aišku, ir rūpesčių.

Organizuosime dalyvavimą kariuomenės ir visuomenės suartėjimo dienos renginyje, kuris tradiciškai vyksta antroje gegužės mėnesio pusėje, kruizinių laivų terminale.

Sausio 15-ąją minėjome Klaipėdos krašto dieną. Kaip manote, kodėl tiek nedaug klaipėdiečių ją mini? O galbūt Jums susidaręs priešingas įspūdis?

Manau, kad minėtą antradienį žmonių susirinko pakankamai, nors tai buvo darbo diena. Trūko jaunimo, bet tai jau miesto švietimo sistemos problema.

Mūsų tradicinis klausimas: ko palinkėtumėte klaipėdiečiams?Palinkėčiau sėkmės, geros nuotaikos ir būti pilietiškiems, išreiškiant nuomonę rinkimuose.

Ačiū!