Šiandien rajone

Saugesnė aplinka gyventojų iniciatyva

Ir jūs sukurkite sau saugią kaimynystę
Jūs taip pat galit sukurti saugią kaimynystę

Nemažai daugiabučių gyventojų kenčia vandalų išpuolius, patiria nuostolių dėl vagysčių iš butų ar bendrojo naudojimo patalpų. Esamų pareigūnų pajėgų nepakanka, o norėdami apsaugoti savo turtą, savimi turime rūpintis ir mes patys. Užtikrinti saugumui nereikia didelių investicijų. Daug svarbiau kaimynų tarpusavio bendravimas ir bendradarbiavimas. Nuo 2007 m. vykdomas „Saugios kaimynystės“ projektas — puikus pavyzdys, kaip tai įgyvendinti.

Neseniai prie Saugios kaimynystės grupės prisijungė ir Nidos g. 40-ojo namo gyventojai. Jie, kartu su bendruomenės pareigūnais, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Pasirašius sutartį, kaimynai prižiūri tvarką tiek pačiame daugiabutyje, tiek aplink jį. Tai skatinimas būti neabejingiems, pranešti teisėsaugos institucijoms apie pažeidimus. Taip pat gyventojai prižiūri viešąją tvarką: įsirengia šiukšliadėžes, tvarko kiemus, sodina darželius.

Sulupės seniūnatis Saulius Liekis prisimena: „Seniau lauke stovintys suoleliai būdavo užimti asocialių asmenų, tačiau įkūrus grupę tokio vaizdo matyti nebetenka. Taip norėdamas kur nors išvykti, galiu nesibaiminti dėl buto, tiesiog palieku buto raktus patikimiems kaimynams ir jie viskuo pasirūpina.“

Daugiabučiai, norintys sukurtį šią grupę, turi surinkti 50 % gyventojų balsų, tada pateikti prašymą bendruomenės pareigūnams. Tai padarius namo gyventojams įteikiama „Saugios kaimynystės grupės“ lenta, kuri yra kabinama ant namo sienos. Ši lenta atbaido ne mažai pašalinių asmenų.