Šiandien rajone

„Ryškiausias Lietuvoje“ Klaipėdos šviesų festivalis

Jau rytoj, vasario 14-ąją, penktą kartą startuos Klaipėdos šviesų festivalis. Pasitinksiantis šūkiu „Ryškiausias Lietuvoje“ klaipėdiečius ir miesto švečius keturis vasario vakarus nuo 18 iki 23 val. pakvies grožėtis daugiau nei trisdešimčia šviesos ir  garso instaliacijų.

Kaip teigiama savivaldybės pranešime, pagrindinis festivalio projektas – „Širdis“, jau pasiruošusi nušvisti Turgaus gatvėje.  Projektą ruošė italų kompanija „MarianoLight“, pernai festivalio žiūrovus sužavėjusi įspūdingu „Šimtmečio vartų“ projektu.

Širdies simbolis parinktas neatsitiktinai, kadangi festivalis skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės ir šv. Valentino dieną. Todėl ne viena širdis nušvis uostamiestyje viso festivalio metu. O pagrindinė didžiulė širdis „nunerta“ iš pastolinių konstrukcijų tinklo, kurį medinio ažūro pynėmis papuošė italų meistrai, Turgaus gatvę pavertusi romantišku, širdžių gaubiamu bulvaru – tuneliu.

Viso festivalio metu lankytojus džiugins ne tik italų, bet ir prancūzų, suomių, kaimynų latvių ir, žinoma, lietuvių projektai. Kartu su profesionaliais menininkais prie Klaipėdos šviesų festivalio prisijungs ir miesto verslininkai.

Festivalio metu – nemokamas viešasis transportas

Siekiant išvengti eismo spūsčių ir nepatogumų, festivalio dienomis įvažiuoti į senamiestį bus draudžiama. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai raginami palikti savo automobilius atokiau nuo miesto centro ir persėsti į visuomeninį transportą: vasario 15–16 dienomis visi keleiviai miesto autobusais galės važiuoti nemokamai.

Išsamią informaciją apie festivalio renginius galima rasti renginių programoje (lietuvių, anglų, rusų kalbomis), kuri platinama įvairiose miesto įstaigose, kavinėse, Turizmo informacijos centre, o taip pat yra patalpinta www.jurossvente.lt.