Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Rudeniniai lapai: kada šie tvarkomi?

Visą rudenį galime grožėtis besikeičiančiomis gamtos spalvomis. Tačiau rudeniniai lapai vienus klaipėdiečius džiugina, o kitiems kelia galvos skausmą. Kiemo teritorijas prižiūrinti įmonė „Būsto aplinka“ ramina, jog aplinka yra kruopščiai tvarkoma, o vis labiau rudenėjančiu oru verta ir pasigrožėti.

Kaip pasakoja „Būsto aplinkos“ Klaipėdos regiono vadovas Neilas Čijunskas, Klaipėdos miestas rudens laikotarpiu tampa labai gražus. Parkai, miesto takai, gatvės bei gyvenamųjų rajonų kiemai yra nudažyti įvairiausiomis ir gražiausiomis spalvomis. Visgi, daugiabučių namų aplinką prižiūrinčios įmonės atstovas teigia, kad ir nors lapai miestui suteikia naujų spalvų, vis dėlto šios įmonės darbuotojai skuba juos tvarkyti.

„Lapai tvarkomi vieną kartą per savaitę, atsižvelgiant į žaliųjų atliekų išvežimo grafiką. Kartais gali pasirodyti, jog kai kuriose teritorijose nukritę medžių lapai netvarkomi, bet taip yra tik dėl to, jog juos ištaršo vėjas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, jog pasitaiko ir gyventojų nesąmoningumo, kurie savo augintiniams nedraudžia žaisti surinktose lapų krūvose ir jas išardyti“, – pasakoja N. Čijunskas ir priduria, kad vien per pirmą rudens mėnesį surinkta ir išvežta dvigubai daugiau lapų nei pernai per tą patį laikotarpį.

Svarbu ir tai, jog vis dar atsiranda gyventojų, kurie nusprendžia patys imtis rudeninių darbų ir praleisti laisvą laiką tvarkant lapus. Nors šis gyventojų sprendimas ir gali palengvinti atsakingų darbuotojų darbą, tačiau į šią veiklą gyventojai turi žiūrėti taip pat atsakingai. Surinktus lapus griežtai draudžiama mesti į buitinių atliekų konteinerius ar deginti.