Kalba ekspertai

Renovacijai pasiryžo atitrūkus apdailos mūrui

Debreceno g. 74-ajame name nesesniai baigti renovacijos darbai. „Klaipėdos būstas LT“ kartu su daugiabučio gyventojais nusprendė atlikti namo atnaujinimą atitrūkus ir nugriuvus daliai apdailos mūro.

Šis namas iš valstybės vis dar gaus 40% valstybės paramą, nes laiku spėjo priduoti statybos darbus. Tačiau kiti – renovuojami namai jau nuo šių metų birželio 30 d. sulauks tik 35% paramos.

„Darbai buvo atliekami siekiant atnaujinti namą. Viena iš svarbiausių priežasčių – šilumos energijos taupymas. Sutvarkius namo konstrukcijas, gyventojai gauna mažesnes sąskaitas už šildymą“, – teigė renovacijos projektų vadovė Rasa Klumbienė.

Renovacijos metu buvo apšiltintas fasadas, stogas, sutvarkyta vidaus šildymo sistema bei ventiliacija. Žinoma, nei viena renovacija nepraėjo be nesusipratimų, tačiau visos problemos buvo laiku išspręstos bendradarbiaujant gyventojams ir administratoriui.

Dabar šio daugiabučio gyventojai džiaugiasi puikiu rezultatu. Jie gali grožėtis ne tik estetiniu vaizdu, bet pajuto ir finansinę naudą – jau šio šildymo sezono metu gyventojai už šildymą gauna mažesnes sąskaitas.