Šiandien rajone

Renginys tapęs eksperimentu patiems organizatoriams

Renginyje „Aš - smalsus tyrėjas" dalyvavo 12 ikimokyklinio ugdymo mokyklų
Renginyje „Aš – smalsus tyrėjas” dalyvavo 12 ikimokyklinio ugdymo mokyklų

Praėjusią savaitę Socialinių mokslų kolegijoje šurmuliavo ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtas renginys „Aš – smalsus tyrėjas“. Jo metu vaikai pristatinėjo eksperimentus, kuriuos turėjo parengti visi, dvylika, dalyvavusių darželių.

„Norėjome kelti vaikų pažintines socialines kompetencijas, kad jie mokėtų dirbti komandoje, išlaikyti dėmesį. Taip pat norėjome, kad dalyviai ne tik patys kurtų, bet ir susipažintų su įdomiomis veiklomis, tai mums įgyvendinti padėjo socialiniai partneriai“, – teigė renginio organizatorė, metodininkė Silvija Simpukienė.

Po eksperimentų vaikai buvo suskirstyti į grupeles ir supažindinami su „Pojūčių pasauliu“ bei „Išmaniaja mokykla“. „Pojūčių pasaulio“ stovyklėlėje vaikai bandė atskirti kvapus, su filmukų personažu „Fėja“ gamino atvirukus, mokėsi groti įvairiais instrumentais. „Išmanioji mokykla“ pasakojo apie galimybę patiems susikonstruoti robotą ir jo naudą, taip pat vaikai turėjo galimybę pamatyti kaip jie veikia.

„Manau, kad idėją įgyvendinti pavyko, nes pakeitėme aplinką, pagaliau tai vyko ne darželio erdvėse, taip pat vaikus supažindinome su įdomiomis veiklomis. Mes kasmet organizuojame renginius skirtus ikimokyklinio amžiaus vaikams, tačiau „Aš – smalsus tyrėjas“ įgyvendinome pirmą kartą, tai mums buvo kaip eksperimentas“, – pasakojo S. Simpukienė.