Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Renata iš Nidos g.: „Pagalvojau, kad jei ir aš nieko nedarysiu – tai niekas nieko ir nesiims“

Renata džiaugiasi, kad nors jos name daugiausia gyvena pensinio amžiaus žmonių, su visais pavyksta puikiai sutarti

Renata, gyvenanti Nidos gatvėje esančiame daugiabutyje, – veikli ir, kaip pati sako, organizuota moteris. Nelaukė, kol namo problemos bus nebepataisomos ir ėmėsi iniciatyvos – suorganizavo namo renovaciją. O po to – jau ir kaimynai pažįstami, ir kreipiasi visi, jei tik kokia bėda ištinka.

 Ar pažįstate visus kaimynus?

Esu susipažinusi, o mane tai tikrai visi puikiai pažįsta. Užeitumėte į laiptinę ir paklaustumėte, kur gyvenu – iškart parodytų. Kokia nors problema – visi kreipiasi į mane, kadangi jau yra įpratę. Bendraujame visi kaip šeima ir jeigu kažkas tokio – tai organizuojamės. O kadangi turime administratorių, rimtesnes problemas perduodu jiems – greičiau susiskambinu, kadangi jau esame pažįstami daug metų.

Iniciatyvos ėmėtės savo noru?

Aš gyvenu antrame aukšte ir namas iš vakarinės pusės jis vienas toks yra, tai ir lietus, vėjas – į jį. Jau ir piliastrai buvo ištrupėję, balkonai beveik krito. O kam jie krito, tie nekreipė dėmesio ir jiems nereikėjo. Yra šiame name ir nuomojamų butų, pensininkai gyvena – ir kas eis? Tačiau kažkas juk turi eiti ir rūpintis, turi nuo kažko viskas prasidėti. Tai kadangi aš pati ir gyvenime esu labai organizuota, tai ir pagalvojau: „Jei ir aš neisiu, tai niekas nebeis“. Nes šis namas yra senas ir čia daugumoje gyvena pensininkai, jaunų šeimų čia nedaug. Namo būklė buvo tokia bloga, kad net vanduo pas mus veržėsi per siūles, todėl būtinai reikėjo kažką daryti. Ir šiai dienai visi yra patenkinti.

Pati seniai čia gyvenate?

Apie keturiolika metų. O dar maždaug dešimt metų lankydavausi, nes čia gyveno uošviai – tai jie šaldavo, storiausiais megztiniais apsirengę būdavo.

Sakėte, kad su kaimynais bendraujate kaip su šeima, tad jei prireikus galėtumėte į juos kreiptis?

Be problemų. Kiekvienas atidarytų duris, kiekvienas gautų iš manęs, tiek aš iš jų.

Ar turite su kaimynais kokių nors susibūrimų?

Neturime. Bet jei pakabinčiau informaciją apie naują susirinkimą, kurį pati organizuočiau, vis tiek kas nors ateitų, kuriems tiktų valanda ir būtų galima ką nors bendrai nutarti.

Jums svarbi gera kaimynystė?

Faktas. Labai smagu, kad mūsų name eini ir su visais sveikiniesi, paklausi kaip sekasi, ar tas gerai, ar anas, ar kokia problema ištiko. Vis taip pakalbam ir visi tikrai draugiški.

Apibūdinkite gerą kaimyną – kokiomis savybėmis jis pasižymi?

Nežinau, užtenka, kad praeina pro šalį ir pasisveikina.

Ačiū už pokalbį!