Šiandien rajone

Kaip klaipėdiečiams sekasi laikytis karantino: komentuoja policija

Karantinas daliai klaipėdiečių nesustabdo mėgautis puikiu pavasario oro

Praėjusią savaitę buvo priimti nauji, dar griežtesni karantino nurodymai, o puikiu oru lepinęs savaitgalis gyventojams tapo tikru išbandymu – mat būtent nuo šeštadienio šie privalomieji nurodymai pradėjo galioti. „Kalba Klaipėda“ nusprendė pasidomėti, kaip klaipėdiečiams sekasi laikytis atnaujintų karantino sąlygų ir kiek nusižengusiųjų policijos pareigūnams jau pavyko nustatyti.

Klaipėdos gyventojai – atsakingi

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, vidutiniškai per parą Klaipėdos apskrityje gaunama apie 20 pranešimų dėl galimų saviizoliacijos ar karantino taisyklių pažeidimų. Žmonės praneša pastebėję didesnius susibūrimus ar kitus karantino taisyklių pažeidimus.

Primename, jog karantino taisyklių laikytis yra būtina visiems, už šiuos pažeidimus asmenys gali būti baudžiami įstatymo numatyta tvarka.

Įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimams, leidžiantiems karantino ir ekstremaliosios padėties metu policijos pareigūnams surašyti protokolus  pagal ANK 45, 46 ir 526 straipsnius, per praėjusį savaitgalį Klaipėdos apskr. surašyta 12 protokolų pagal LR ANK 45 str. – 5 Plungės rajone, 3 Klaipėdos m., 4 Palangos m.

Pačią pirmą dieną įsigaliojus naujai tvarkai, sunerimę vieno daugiabučio Tiltų g. gyventojai, Klaipėdos policijai pirmadienį pranešė apie saviizoliacijos nesilaikantį kaimyną – nors pastarajam nėra nustatytas koronavirusas, visgi grįžęs iš užsienio jis turėjo  izoliuotis, tačiau vis išvykdavo iš namų.

Aptikę vyrą ne namuose, pareigūnai surašė jam protokolą – kadangi asmuo lig šiol nebaustas, jam skirta pusė minimalios baudos- 250 eurų.Primename, jog grįžus iš bet kurios užsienio valstybės 14 dienų izoliacija yra PRIVALOMA visiems. Savaitgalį parkuose, alėjose ir viešuose apskrities miestų ir miestelių vietovėse pažeidimų nenustatyta, žmonės gana pareigingai laikėsi karantino taisyklių, tie kurie išėjo pasivaikščioti – dėvėjo kaukes, vaikščiojo po vieną ar po du.

 

Klaipėdos apskrities policijos Facebook paskyros nuotr.

Nauji privalomieji nurodymai

Seimas prieš savaitę skubos tvarka pritarė Vyriausybės siūlymui griežtinti administracinę atsakomybę karantino nurodymus pažeidžiantiems asmenims. Tikimasi, jog griežtesnė administracinė atsakomybė atgrasys žmones nuo pažeidimų. Pagal naujas Teisingumos ministerijos teiktas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą nuo šeštadienio siekia nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų, o policija įgyjo teisę surašyti nusižengimų protokolus.

Dar praeitą savaitę Vyriausybės posėdžio metu viena iš aptariamų temų tapo karantino sąlygų nesilaikantys gyventojai, susibūrimus perkėliantys ant vandens, kur, užsiimdami vandens pramogomis, būriuojasi ir linksminasi. Būtent todėl sveikatos apsaugos ministras pateikė papildomo ribojimo siūlymą, kuriam pritarė ir ministrų kabinetas.

Nuo šeštadienio vienas įsigaliojusių naujų karantino sąlygų pakeitimų tapo draudimas plaukioti mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus, rūpintojus. Taip pat pritarta riboti prekybą ne maisto produktais ne tik turgavietėse, prekybos centruose ir parduotuvėse, bet ir viešosiose prekybos vietose. Už šių karantino sąlygų nesilaikymą gyventojų laukia griežtos baudos.

„Kalba vilniečiai“ primena, jog Lietuvoje karantinas įsigaliojo nuo kovo 16 dienos, po dviejų savaičių jis buvo pratęstas dar dviems savaitėms, iki balandžio 13 dienos. Vakar, antradienį,  Saulius Skvernelis patvirtino, jog Lietuvoje karantinas bus pratęstas dar dviems savaitėms, tačiau po Velykų savaitgalio bus svarstoma apie karantino sąlygų švelninimą, pirmiausia – smulkiajam verslui.

Tiesa, anot S.Skvernelio, šis savaitgalis visiems šalies gyventojams bus itin svarbus, po kurio paaiškės, ar gyventojai yra sąmoningi ir paiso karantino nurodymų. Primename, jog artėjantį Velykų savaitgalį nuspręsta riboti įvažiavimus į miestus ir miestelius, jog būtų užkirstas kelias karantino sąlygų nesilaikymui. Kaip konkrečiai tai bus daroma – dar neaišku, tačiau minima, jog už tai bus atsakingi policijos pareigūnai, jei reiks, bus pasitelkiama ir kariškių pagalba.