Rajono problema

Prie komercinių pastatų – šiukšlių kalnai

Taikos pr. 121-ojo namo gyventojai yra pasipiktinę priešais esančiame pastate įsikūrusių verslininkų negebėjimu susitvarkyti jiems priklausančių teritorijų
Taikos pr. 121-ojo namo gyventojai yra pasipiktinę priešais esančiame pastate įsikūrusių verslininkų negebėjimu susitvarkyti jiems priklausančių teritorijų

Taikos pr. 121-ojo namo gyventojai yra pasipiktinę priešais esančiame pastate įsikūrusių verslininkų negebėjimu susitvarkyti jiems priklausančių teritorijų. „Kartais atrodo, kad komercinių patalpų savininkai mano, jog teritorija, esanti aplink jiems priklausantį pastatą, susitvarkys savaime arba nepriklauso niekam. Einant pro šalį galime pamatyti įvairiausio pobūdžio atliekų, taip pat piktina nenušienauta žolė, o žiemą – nenukastas sniegas“, – pasipiktinęs kalbėjo namo gyventojas.

Kaimynai pasipiktinę, kad parduotuvių prieigos, takeliai link jų nėra tvarkomi. „Suprantu, kad aplink parduotuvę esanti žolė ar sniegas prekybininkams visai nesvarbu, tačiau įvaizdis, manau, turėtų rūpėti. Nes prieš įeidamas į parduotuvę norėtum pamatyti švarą, o ne primėtytų butelių, įvairiausių maisto indelių ar plastikinių gaminių“, – toliau kalbėjo gyventojas.

Pagal Klaipėdos miesto sanitarijos ir higienos taisykles, prie paslaugas teikiančių prekybos ir viešojo maitinimo įstaigų turi būti pastatytos šiukšlių dėžės bei organizuojama jų priežiūra. Taip pat jie yra įpareigojami sutvarkyti jiems priklausančias teritorijas.

Gyventojai nebesupranta, ar Klaipėdos miesto sanitarijos ir higienos taisyklės surašytos tik daugiabučių namų savininkams (bendraturčiams) ir namus administruojančioms įmonėms, o prekybos centrams bei paslaugas teikiančioms įmonėms jos negalioja. Tačiau tai netiesa. Pagal anksčiau paminėtas taisykles, tvarkyti aplinką privalo pastato savininkas (bendraturčiai) ar naudotojas, daugiabučio namo savininkų bendrija, butų ir kitų patalpų savininkų jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo, įstaiga, įmonė arba organizacija, sutarties pagrindu teikianti pastatų priežiūros administravimo paslaugas arba Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka paskirtas daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administratorius.

Už tvarkymo ir švaros taisyklių nesilaikymą gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų (remiantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsniu, kurį galite rasti paspaudę šią nuorodą).