Šiandien rajone

Policijos pareigūnų iššūkiai karantino metu Klaipėdoje

Karantino metu su iššūkiais susidūrė daugelis, tačiau policijos pareigūnai skųstis neturėjo nei galimybių nei laiko, šiuo metu jų užduotis ne tik palaikyti tvarką, bet ir išlaviruoti tarp padidėjusio darbo krūvio. „Kalba Klaipėda“ domisi, kiek Klaipėdoje dėl karantino pažeidimų buvo nubausta gyventojų ir kiek automobilių apgręžta paskutiniais žiemos savaitgaliais.

Šį mėnesį sukanka metai, kuomet Lietuvoje, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos, buvo paskelbtas pirmasis karantinas. Tiesa, kalbant apie laisvo asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą, praėjusių metų pavasarį jis galiojo tik šventiniu laikotarpiu, nuo 2020 m. balandžio 10 d. 20:00 val. iki balandžio 13 d. 24.00 val. Tuo tarpu antrojo karantino metu judėjimo apribojimai paskelbti nuo pat karantino pradžios, 2020 m. gruodžio 16 d., iki pat dabar.

Kaip pasakoja Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato atstovai, šalyje įvedus karantiną, išsiplėtė ir policijos vykdomų funkcijų spektras: pareigūnai tapo atsakingi už gyventojų kontrolę žmonių susibūrimų ir viešose vietose, privalomo kaukių dėvėjimo kontrolę, izoliacijoje esančių asmenų tikrinimą, judėjimo per valstybės sieną ir tarp savivaldybių, prekybos ir paslaugų teikimo apribojimų kontrolę.

Kontroliuoti kaip laikomasi karantino reikalavimų policijos pareigūnams padėjo Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, FNTT, Karo policijos, Šaulių sąjungos atstovai ir policijos rėmėjai.

Per pirmąjį karantiną – nuo 2020 m. kovo 16 iki birželio 16 d. – Klaipėdos apskrities vyriausias policijos komisariatas dėl karantino reikalavimų pažeidimų surašė 418, per antrąjį – nuo 2020 m. lapkričio 7 d. iki 2021 m. vasario 24 d. – 1796 protokolų.

Kaip įžvelgia specialistai, antrojo karantino metu labiausiai dominuoja judėjimo tarp savivaldybių ribojimų pažeidimai.

Judėjimo tarp savivaldybių patikros postuose paskutiniais žiemos savaitgaliais, 2021 m. vasario 21 d., (sekmadienį) visoje Klaipėdos apskrityje patikrinti 2864 automobiliai, iš jų Klaipėdos mieste – 709, nepraleisti visoje apskrityje – 6 ekipažai. Per 2021 m. vasario 22-23-24 d. visoje Klaipėdos apskrityje patikrinta 4120 automobilių, iš jų Klaipėdos mieste – 855. Nepraleisti visoje apskrityje – 9 ekipažai.

„Kalba Klaipėda“ primena, jog už karantino sąlygų nesilaikymą gresia bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.