Rajono problema

Po balkonais benamiai įsirengia „namus“

Šaltuoju metu benamiai dairosi šiltesnės vietos, kurioje galėtų išsimiegoti. Neretai jų „namais“ tampa daugiabučių laiptinės, rūsiai ar net erdvės po balkonais. Su tokia problema susidūrė Taikos pr. 71-ojo namo gyventojai – po jų balkonais asocialūs asmenys buvo įsirengę „guolį“.

Daugiabučių gyventojai pasipiktinę tokiu įžūliu elgesiu. „Jeigu pas mus laiptinėje apsigyvena neprašytas asmuo, turime daug problemų norėdami jį iškeldinti. Jie taip paprastai neišeina – mušasi, stumdosi, vartoja necenzūrinius žodžius. Pikčiausia yra tai, kad po jų apsilankymų turime valyti laiptinę, o išvėdinti nuo smarvės praktiškai neįmanoma“, – teigė namo gyventoja.

Kaip pasakoja „Mano aplinkos“ vyriausioji vadybininkė Birutė Petrikienė, iškraustyti nepageidaujamus svečius nebuvo taip paprasta. „Gyventojai mūsų paprašė išvalyti tą vietą, kadangi mes ten tvarkome aplinką. Tiesa, taip ir bandėme padaryti, tačiau pirmą kartą nesėkmingai. Kiemus valantys vyrukai buvo pasitikti geležiniais strypais ir kitais pavojingais daiktais, todėl mūsų darbuotojai atsisakė tai daryti. Vėliau, šiukšlių išvežimo dieną, pasitaikius progai, kol toje vietoje nieko nebuvo, mums pavyko juos iškraustyti“, – pasakojoB. Petrikienė.

Kaip benamiai patenka į daugiabučius? Pasirodo, tai padaryti visai nesudėtinga. „Jau ne vieną kartą pastebėjau, kad ant šalia mūsų laiptinės esančio suoliuko sėdi benamiai ir laukia, kol kas nors atidarys duris. Tada jie bėga prašydami neuždaryti durų, ne vieną kartą jas užtrenkęs esu tiesiai jiems prieš akis. Taip pat esu susidūręs su atveju, kai jie apsimeta esantys to namo gyventojai, bet užmiršę kodą“, – pasakojo Klaipėdos miesto gyventojas Gvidas.