Būsto naujiena Kalba ekspertai

Pirmasis etapinės renovacijos vaisius

Negavus pinigų iš valstybės namo renovacijai, vis daugiau gyventojų įvertina etapinės renovacijos naudą. Šiuo metu Klaipėdoje jau ne viename daugiabutyje yra pradėti etapinės renovacijos darbai, tačiau pirmaisiais tokios renovacijos vaisiais netrukus džiaugsis Naikupės 38 namo gyventojai.

„Daugumos namo gyventojų sprendimu buvo nutarta kokius darbus atlikti, pagal nutarimą paruoštas techninis darbo projektas ir šiuo metu darbai jau eina į pabaigą“, – pasakojo namo administratorius Algimantas Petrikas.

Daugiabutyje atlikti tokie darbai kaip naujos stogo dangos įrengimas, kaminų skardinimas, naujas lietaus nuotekų sistemos įrengimas, dviejų galiniu lauko sienų šiltinimas, viso fasado tvarkymas-tinkavimas, rūsio lango keitimas bei viso rūsio apšiltinimas, buitinių nuotekų vamzdyno keitimas, naujos nuogrindos įrengimas, ventiliacinis kaminų valymas-dezinfekavimas.

„Name nebešlampa sienos, nebyra tinkas, nebėra skersvėjų – daugiabutis tapo šiltesniu ir jaukesniu gyventi. Be to, apšiltinus rūsį, namas suvartos mažiau šilumos energijos“, – teigė A. Petrikas.

Pasak namo administratoriaus, gyventojai nusprendė, kad visi darbai turi būti atliekami iškart, vienu metu, o už darbus išsimokėti pageidavo per penkis metus. Mokesčiai bus įtraukti į sąskaitą už būsto priežiūrą – gyventojams nereikės dėl to papildomai rūpintis.