Šiandien rajone

Persirengę baidome dvasias?

Klaipėdoje Helovyno švetė tampa populiaresnė
Klaipėdoje Helovyno švetė tampa populiaresnė

Helovynas – vis labiau populiarėjanti šventė Klaipėdoje. Norintiems kur nors nuvykti tereikia į „Google“ paiešką įvesti „Helovynas Klaipėdoje“ ir gaus nemažą pasirinkimą, priklausomai nuo noro.

Helovynas – tai JAV švenčiama šventė. Ji minima spalio 31 d. naktį. Kai kuriose istorijose pasakojama, kad tą dieną atsiskyrusios nuo kūno dvasios ir tos, kurios mirė per praėjusius metus, grįžta, ieškodamos kūnų, kuriuos galėtų apsėsti per ateinančius metus. Buvo tikima, kad tai vienintelė sielų viltis įgauti pomirtinį gyvenimą. Žmonės tikėjo, kad visi erdvės ir laiko dėsniai šiuo metu nustodavo galioti ir tai leisdavo dvasių pasauliui susimaišyti su gyvųjų pasauliu. Aišku, kad gyvieji nenorėjo būti apsėsti dvasių. Taigi, spalio 31-osios naktį kaimo gyventojai užgesindavo ugnį savo namuose, kad jie taptų šalti ir nemalonūs. Tuomet jie apsirengdavo šėtoniškais bjauriais drabužiais ir triukšmingai žygiuodavo po kaimą, stengdavosi atbaidyti dvasias, kurios ieško gyvų kūnų.

Šios tradicijos išliko ir dabar. Žmonės persirengia į baisius personažus, skaptuoja moliūgus ir triukšmingai švenčia šią šventę. Tačiau ne visi Klaipėdos miesto gyventojai yra patenkinti šia švente.

„Nemanau, kad visada turime vaikytis „amerikietiškų“ tradicijų. Tai jų papročiai, o mes turime savuosius ir turėtumėme juos gerbti“, – savo mintimis dalijosi Kretingos g. gyvenanti Virginija.

Nepaisant to, klaipėdiečiai aktyviai įsitraukia į šią šventę. „Ketinu su draugais švęsti Helovyną. Persirengsiu į vaikščiojantį zombį. Tai šiek tiek kraupu, bet labai įdomu. Be to, tai galimybė susitikti su ilgai nematytais draugais“, – pasakojo Šilutės pl. gyvenanti Roberta.

Renginiai spalio 31 d.:
1. Nuo 18:30 iki 22:00 Klaipėdos „Senamiesčio moliūgų naktis“. Vieta: Dienovidžio skveras.
2. Nuo 23:00 iki 16: 00 „Šešėlių slėnis“. Vieta: „IKRA LOFTAS“ Liepų g. 77
3. Nuo 21:00 iki 6:00 First Helovynas: „Atrieda atidunda“. Vieta: Danės g. 15
4. Nuo 23:00 iki 6:00 „Port Helloween – Radistai“. Vieta: Naujojo uosto g. 11