Naudinga žinoti Renginiai Šiandien rajone

Penktadienį klaipėdiečiai kviečiami nemokamai važiuoti miesto autobusais

©Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
©Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Kasmet rugsėjo 16-22 d. minima Europos judumo savaitė, kuria siekiama paskatinti gyventojus rinktis netaršų ekologišką transportą, daugiau vaikščioti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar naudotis viešuoju transportu. 2018 metų Europos judumo savaitės tema – Pasirink ir judėk.

Viena iš Judumo savaitės iniciatyvų  – akcija „Diena be automobilio“. Ja stengiamasi miestiečiams pasiūlyti dažniau rinktis viešąjį transportą ar dviratį vietoj automobilio, padėti įvertinti, koks būdas keliauti piko metu yra optimaliausias, atkreipti dėmesį ir į neigiamą transporto priemonių poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Todėl rugsėjo 21 d. visi klaipėdiečiai, atsisakę automobilių, galės NEMOKAMAI važiuoti viešuoju transportu mieste. Įlipus į miesto autobusus ir parodžius automobilio techninį pasą bus išduodami nemokami bilietėliai kelionei.

Savivaldybės pranešime teigiama, kad įprastai „Diena be automobilio“ minima rugsėjo 22-ą, šeštadienį, tačiau įvertinus tai, kad savaitgalį trasporto srautas būna mažesnis, nuspręsta dienai be automobilio pasikirti penktadienį.

Taip pat finaliniu Europos judumo savaitės akcentu bus rugsėjo 21-osios ryte pagrindine uostamiesčio gatve nuo prekybos centro „BIG“ iki Klaipėdos universiteto vyksiančios tradicinės studentų lenktynės. Tai jau kelis metus iš eilės rengiamas, šalyje unikalus renginys, kurio tikslas –  vertinant transportinės miesto infrastruktūros būklę ir jos patogumą skirtingoms transporto rūšims, paskatinti miesto gyventojus rinktis ekologiškesnes, sveikesnes ir efektyvesnes transporto priemones. Studentai lenktyniaus asmeniniu automobiliu, elektromobiliu, autobusu, dviračiu ir bėgte nuo BIG prekybos centro iki universiteto.