Kalba ekspertai

Padės ir patars norintiems sutaupyti

Energijos-suvartojimo-analizė-1024x684

Siekiant mažiau mokėti už būsto šilumos energiją verta žinoti, kur daugiausiai energijos resursų iššvaistoma name. Šias išlaidas lemiantys veiksniai yra išsamiai nagrinėjami energijos suvartojimo analizėje, kurią kiekviename name gali parengti „Klaipėdos būsto“ energijos taupymo specialistai.

Energijos suvartojimo analizė ne tik pateikia daugiabučio namo energijos suvartojimo duomenis, sąnaudas, bet ir pasiūlo taupymo būdus. Vienas jų  – daugiabučio atnaujinimas ir apšiltinimas. Kaip pavyzdį galima paminėti Debreceno g. 74 namą Klaipėdoje, kuris dalyvavo Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje.

„Namas apšiltintas, įrengta dvivamzdė vidaus šildymo sistema. Rekonstruojant vidaus šildymo sistemą buvo pakeisti vamzdynai, šildymo stovams įrengtos balansavimo priemonės užtikrinančios tolygų šilumos pasiskirstymą stovuose, pakeisti šildymo prietaisai butuose, sumontuoti termostatai, davikliai fiksuojantys kiekvieno buto suvartojamą šiluminę energiją“, – pasakojo „Klaipėdos būsto“ techninės priežiūros vadovė Ramutė Čekienė.

Butuose sumontuoti termostatai palaiko bute tokią temperatūrą, kokią nustato buto savininkas. Be to, yra galimybė taupyti šiluminę energiją naktį ar išvykus. Šio namo gyventojai džiaugiasi atnaujintu namu ir ženkliai mažesnėmis sąskaitomis už patalpų šildymą.

Jeigu norėtumėte, kad ir jūsų daugiabučiui namui būtų atlikta energijos suvartojimo analizė – kreipkitės į savo namo administratorių arba skambinkite bendruoju klientų aptarnavimo centro telefonu 8 700 55 966.