Kalba ekspertai Naudinga žinoti Šiandien rajone

Pačių brangiausių namų vietos Klaipėdoje. Atsako specialistai

Praėjusiais metais Lietuvos būsto rinka išgyveno vieną aktyviausių laikotarpių per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Didėjo ne tik būsto pirkėjų skaičius, bet ir pačių namų kainos. Visgi, kurias Klaipėdos vietas nekilnojamojo turto ekspertai įvardija kaip pačias brangiausias rajone?

Kaip pasakoja stambiausios nekilnojamojo turto paslaugų kompanijos Lietuvoje ir Baltijos regione „Ober-Haus“ ekspertai, brangiausias Klaipėdos rajonas, kuriame norėdami įsigyti būstą turėtumėte pakloti didžiausią sumą pinigų – Giruliai, čia nekilnojamojo turto kainuos svyruoja tarp 2000 Eur/m².

Antroji vieta, anot ekspertų, atitenka Melnragei II, kur būsto kaina atitinka 1600 Eur/m²,  tečioji vieta – Senamiesčiui, čia nekilnojamojo turto kaina – apie 1550 Eur/m². Ketvirtoje vietoje – Šiaurinė Klaipėdos miesto dalis prie Girulių miško (pvz., Dvaro slėnis ir Dragūnų kvartalas) – Tauralaukis ~1400 Eur/m² ir, galiausiai, Centras, už kuriame esantį būstą turėtumėte pakloti apie 1450 Eur/m².

„Ober-Haus“ specialistų teigimu, natūralu ir įprasta, jog vieni rajonai vertinami geriau ir nekilnojamasis turtas ten vertinamas brangiau, o kituose rajonuose – prasčiau ir pigiau. Per laiką nusistovėjusi rinka leidžia laikyti Klaipėdos šiaurinę miesto dalį, kaip labiau prestižinį, brangesnį rajoną, o pietinę – pigesnę. Šiaurinė miesto dalis ribojasi su miškais, trumpu susisiekimu su Baltijos jūros pakrantėmis, retu daugiabučių užstatymų bei vyraujančiais privačiais individualiais gyvenamaisiais namais. Tuo tarpu pietinėje miesto dalyje mes turime išvystytą uosto teritoriją su Kuršių marių užimtumu, pramonės infrastruktūra bei tankiu daugiabučių užstatymu, kurioje vyrauja senesnės architektūros ypatumai.

Klaipėdoje brangiausi kvartalai II Melnragėje ir Giruliuose – laikomi prestižiniais rajonais, vos keli šimtai metrų iki jūros. Kainos šiose gyvenvietėse kinta tik į didžiąją pusę. Laikui bėgant šis turtas tik brangsta, nes užstatymo vietovių mažėja. Šiose gyvenvietėse galima rasti įvairiausią būsto paletę: butai, kotedžai, maži privatūs namai ir didelės vilos.

Tendencijos keičiasi

Nekilnojamojo turto specialistai įsitinę, jog kaip ir daugelyje sričių, taip ir šioje – būstų tendencijos keičiasi. Klaipėda plečiasi ne miesto ribose. Daug privačių gyvenamųjų namų kvartalų driekiasi rajono ribose.

Kaip taisyklė, vystytojai orientuojasi į mažos kvadratūros būstą – iki 80 kv. m. Jaunos šeimos bei vidutines pajamas uždirbantys miestiečiai keliasi į juos iš miesto teritorijos. Naujos statybos butų pasiūla Klaipėdos mieste yra ribota. Keli naujai statomi daugiabučiai siūlo 1-2 miegamųjų butus. Sunkiau sekasi surasti 1 kambario butą ar pageidaujantiems erdvės – 3 miegamųjų buto, todėl alternatyvus sprendimas yra mažas namas ne miesto ribose.

„Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Antanas Kišūnas teigia, jog 2019 metais Lietuvos būsto rinka išgyveno vieną aktyviausių laikotarpių per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją.

Nepaisant vis dar išliekančių nevienodų naujo būsto statybos apimčių skirtinguose šalies regionuose, bendras tiek butų, tiek ir namų rinkos aktyvumo augimas praėjusiais metais buvo stebimas visuose pagrindiniuose šalies didmiesčiuose.

Jeigu Klaipėdoje, Kaune ar Vilniuje gyventojai praėjusiais metais itin aktyviai pirko ne tik senos, bet ir gausiai statomus naujos statybos butus, tai Šiauliuose ir Panevėžyje naujų butų pasirinkimo galimybės pirkėjams buvo itin skurdžios ir beveik visos investicijos teko senesnės statybos butams.

O visuose didmiesčiuose sparčiai augusios butų kainos parodė, kad paklausa būstui išlieka net ir per pastaruosius dešimtmečius nuosekliai gyventojų skaičiumi mažėjančiuose miestuose.