Šiandien rajone

Odontologams atnaujinus veiklą: ar brango jų paslaugos Klaipėdoje?

Nuo karantino pradžios daugumai odontologijos kabinetų uždarius duris ir daliai teikus tik skubios pagalbos paslaugas, nuo praėjusios savaitės jie vėl priima klientus. Visgi, kalbama, kad rimti saugumo reikalavimai odontologams ne juokais kerta per klientų pinigines. „Kalba Klaipėda“ teiraujasi, kokių papildomų mokesčių pas odontologus gali tikėtis klaipėdiečiai?

Griežti saugumo reikalavimai

Dar praėjusią savaitę Lietuvos odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus žiniasklaidai komentavo, kad darbą atnaujino tik apie pusę visų Lietuvoje veikiančių odontologijos įstaigų.

Sveikatos apsaugos ministerija, prieš suteikiant galimybę vėl pradėti darbą odontologams, visoms tokios paskirties įstaigoms buvo nurodžiusi konsultuotis su specialistais ir pateikti Nacionaliniams sveikatos centrui paslaugų atnaujinimo planą.

Odontologų paslaugas teikiančios įstaigos turėjo plane nurodyti maksimalų galimą priimti pacientų skaičių per dieną, konsultacijoms ir procedūroms reikalingų kabinetų skaičių, numatyti jų užimtumą ir dezinfekcijos tvarką, taip pat veiksmus, kurių reiktų imtis, jeigu įstaigoje būtų nustatytas koronaviruso atvejis.

Odontologų rūmų tarybos pirmininkas A. Šeikus neslėpė, kad odontologines paslaugas teikiančios įstaigos susiduria su tam tikromis kliūtimis, laikantis infekcijų kontrolės taisyklių – tai apsunkina darbą.

Anot specialisto, reikia nusirengti kabinete, paskui pereiti į kitą patalpą, kur reikia persirengti tais visais chalatais. Dalį kabinetų reikia pertvarkyti net struktūriškai.

Reikalavimai odontologams griežti todėl, jog būtent šios vietos netaptų viruso židiniais.

Papildomas mokestis

Dar prieš odontologijos kabinetams atveriant duris, daugelis pacientų pradėjo spėlioti: ar odontologai juos pasitiks didesnėmis kainomis ir ar taikys papildomus mokesčius už apsaugos priemones ir patalpų dezinfekavimo išlaidas.

„Kalba Klaipėda“ pabandė susisiekti su keletu odontologijos kabinetų atstovais Klaipėdoje ir pasiteirauti, kokiomis sąlygomis nuo gegužės 18 ir vėliau jie pasitinka savo klientus.

Štai paskambinus į L.Jagelavičienės odontologijos kabinetą Šiaulių gatvėje 13T, atsiliepusi moteris tikino, jog sugriežtėjusios darbo ir apsaugos sąlygos odontologijos kabinetuose jų kainų nepakeitė. „Kainos tokios pat kaip ir buvo prieš karantiną“, – sakė ji.

P.Šalčiaus odontologijos klinikos atstovas atskleidė, jog čia teikiamos paslaugos pabrango: „Vienkartinėms apsaugos priemonės kainuoja, o už jas niekas PVM negrąžina. Vien vienkartinė apranga kainuoja apie 25 eurus, todėl mes kiekvienam klientui taikome papildomą 15 eurų mokestį“.

Bandžiulių gatvėje 19T esančio odontologijos kabineto atstovė patikino, kad jų klientams joks atskiras ir papildomas mokestis nėra taikomas, tačiau paslaugų kainos, lyginant su prieškarantininiu laikotarpiu yra padidėjusios apie 5 eurus.

S.Rakečio odontologijos kabinetas, įsikūręs Debreceno gatvėje 42-1 klientams taiko papildomą 15-os eurų mokestį.

O Štai Taikos odontologijos klinikos Klaipėdoje „Jurgilė“ atstovė sako, jog klinikoje visos paslaugų kainos liko tos pačios. Pasak moters, čia papildomas apsaugos priemonių mokestis buvo taikomas ir prieš karantiną, jis buvo įtrauktas į kainoraštį ir kiekvienam klientui atsieidavo po penkis eurus, o atnaujinus veiklą jis padidėjo penkiais eurais ir dabar siekia 10.