Šiandien rajone

Nusikaltimų vasarą statistika Klaipėdoje

Neretas su liūdesiu skaičiuojame paskutines vasaros, daugelis – ir atostogų dienas. Jau tuoj energingai bei su nauja jėga pradėsime rudens darbus, tačiau prieš tai „Kalba Klaipėda“ nori apžvelgti šią vasarą ir įvertinti, kokie nusikaltimai vyravo pajūryje. 

Pagal viešai prieinamą nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenų žemėlapį šią vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 25-osios, visoje Lietuvoje iš viso užfiksuota 12 519 nusikalstamų veikų, iš kurių Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo užfiksuotos 174 nusikalstamos veikos, tuo tarpu Klaipėdos miesto savivaldybėje ­– net 765-ios.

Praėjusiais metais tuo pačiu periodu visoje Lietuvoje buvo užfiksuota 16 103 nusikalstamos veikos, Klaipėdos miesto savivaldybėje – 817, o Klaipėdos rajono savivaldybė – 223.

Kalbant apie Klaipėdos miestą, didžiausią dalį nusikalstamų veikų šią vasarą užima vagystės – 228, nesunkūs sveikatos sutrikdymai ar fizinio skausmo sukėlimai – 210 bei kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimai – 82.

Taip pat per beveik tris mėnesius Klaipėdos miesto savivaldybėje buvo užfiksuoti ir 2 sunkūs sveikatos sutrikdymai, 3 išžaginimai, 20 plėšimo atvejų, 25 viešosios tvarkos pažeidimo atvejų, 34 nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, 53 turto sugadinimai ar sunaikinimai, 31 sukčiavimo atvejis ir 20 plėšimo atvejų.

O štai per tą patį laikotarpį Klaipėdos rajono savivaldybėje daugiausia užfiksuota nesunkių sveikatos sutrikdymų ar fizinio skausmo sukėlimų, jų čia skaičiuota 60. Į trejetuką taip pat patenka vagystės ­ – 33, bei 31 kelių transporto eismo saugumo ir transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimai.

Klaipėdos rajono savivaldybėje per vasarą taip pat užfiksuoti 2 išžaginimai, 3 plėšimai, 4 sukčiavimai, 8 turto sugadinimai ar sunaikinimai, 31 kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimai, 8 nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir 8 turto sugadinimai arba sunaikinimai.