Kalba gyventojai

Nijolė: „Netikėjau, kad gyventojai bendraus per knygą“

Nijolė tikisi suburti bendruomėnę
Nijolė tikisi suburti namo gyventojus

Smiltelės g. 7-ajame name gyvenanti Nijolė Bernatavičienė puoselėja daugiabučio grožį. Ji jau laimėjo gražiausio darželio konkursą ir buvo išrinkta namo pirmininke, šiuo metu kartu su vyru sukūrė knygų kampelį.

„Namas didelis, ne visi kaimynai bendraujame, todėl su vyrų sugalvojome sukurti gražų knygų kampelį. Čia gyventojai gali atnešti jiems nereikalingas knygas ir pasiimti kitas. Tikiuosi, kad tai suartins žmonės“, – pasakojo Nijolė.

Šis namo pirmininkės sumanymas įvertintas ir kaimynų, jie mielai dalinasi savo knygomis bei pasiima skaitymui namuose. Nijolės neketina sustoti, knygų lentynos projekto pasisekimas tik paskatino ją dar labiau puoselėti laiptinės grožį. „Atetyje labai norėčiau įrengti sendaikčių muziejų, kuriame namo gyventojai galėtų dalintis daiktais, kurie jiems nebereikalingi“, – toliau savo ateities planais dalijosi namo gyventoja.

N. Bernatavičienei įkvėpimo suteikia kaimynai ir praeiviai. Jie visada nusišypso moteriai, o kaimynai dar ir padėkoja už puoselėjamą grožį laiptinėje. „Tikiuosi, kad mūsų namas bus kitiems pavyzdys. Manau, kad būtų daromi gražūs dalykai, reikia pradžios, o aš noriu ir tapti ta pradžia kitiems daugiabučiams“, – su viltimi kalbėjo Nijolė.