Kalba ekspertai

Netvarkingi balkonų aptvėrimai gali užkristi ant praeivių

Didžioji dalis bakonų yra labai prastos būklės: nutrupėje, vietomis sutrūkinėję
Didžioji dalis balkonų yra labai prastos būklės: nutrupėję, vietomis sutrūkinėję

„Danės būstas“ daugiabučių namų gyventojams siūlo keisti seną balkonų aptvėrimo dangą, nes didžioji dalis balkonų yra labai prastos būklės: nutrupėję, vietomis sutrūkinėję. Tokiu atveju, balkonų konstrukcijų dalys kelia pavojų sveikatai, nes gali užkristi praeiviams ant galvos.

Kaip bebūtų gaila, gyventojai neįvertina tokių balkonų būklės pavojaus ir nesutinka jų atnaujinti.

Civilinio kodekso 4.82 ir 4.83 straipsniai numato, kad „Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus, kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Už butą atsakingas asmuo (administratorius) gali imtis būtinų priemonių be kitų savininkų (naudotojų) sutikimo, kad būtų išvengta žalos ar pašalinta grėsmė bendrojo naudojimo objektams, ir reikalauti iš kitų buto ir kitų patalpų savininkų atlyginti išlaidas, proporcingas šių savininkų bendrosios dalinės nuosavybės daliai.“

Norintys atnaujinti balkono aptvėrimo dangą gali kreiptis į namą administruojantį vadybininką arba skambinti telefonu 8 700 55 966.