Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Nemalonus atradimas namuose – skruzdės ir tarakonai

Vasarai įsibėgėjant vis daugiau gyventojų skundžiasi nemalonių gyvių, skruzdžių ir tarakonų, draugija. Įvairias ligas platinantys kenkėjai mėgsta šilumą ir drėgmę, bei netvarką. Gyventojai tarakonus dažniausiai kartu su savimi parsineša iš kitų vietų – rūsių, sandėliukų, jie atkeliauja ir iš kaimyninių butų. Skruzdėlės dažniausiai butus pasiekia išorinėmis namo sienomis ir užsilieka, jei tik randa kuo maitintis.

Kaip išvengti šios nemalonios draugijos? Tarakonai nemėgsta švaros, todėl dažniausiai apsigyvena vonios kambaryje ar virtuvėje. Todėl šias vietas patariama išvalyti itin kruopščiai. Maistą vertėtų laikyti sandariuose induose arba plastikiniuose maišeliuose, nepalikite stovėti per naktį gyvūnų ėdalo, vandens, smėlio dėžučių. Taip pat reikėtų patikrinti, ar vabzdžiai nesislepia vonios karnizuose, apžiūrėti gyvatuką, atitraukti baldus kambariuose, išvalyti grindis, sienas. Kad šie kenkėjai nepatektų į būstą, rekomenduojama panaikinti visus sienų, grindų, prie elektros lizdų, po durimis esančius plyšius. Laiku neišnaikinti tarakonai gali pernešti tuberkuliozės, salmoneliozės, dizenterijos, vidurių šiltinės sukėlėjus, o šių vabzdžių išmatos, išnaros ir kiaušinėliai sukelia alergiją.

Jeigu savo name pastebėjote tarakonų, žiurkių ar kitų kenkėjų, nedelsdami praneškite apie tai namą administruojančiam vadybininkui arba skambinkite į klientų aptarnavimo centrą numeriu 8 700 55 966.