Šiandien rajone

Naujos vaikų žaidimų aikštelės, bet ne daugiabučių kiemuose

Naujos vaikų žaidimų aikštelės planuojamos Debreceno ir Pempininkų aikščių prieigose.

Savivaldybė žada, kad kitais metais Klaipėdoje turėtų iškilti dvi naujos vaikų žaidimų aikštelės. Jos bus ne bet kur, o Debreceno ir Pempininkų aikščių prieigose. Tikimasi, kad dėl to aikštės taps traukos centrais, nes padės pritraukti šalia esančių daugiabučių gyventojus.

Klaipėdos miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė nesiryžo komentuoti, kodėl planuojama naujas vaikų žaidimų aikšteles įrengti ne daugiabučių kiemuose, o minėtų aikščių prieigose. Pasak jos, tai kito padalinio sritis ir esą daugiabučių kiemams yra rengiama kita programa.

Iniciatyva kilo ne iš gyventojų, o iš politikų pusės: „Kai mes aikštes tvarkėm tai šitie darbai nebuvo nuplanuoti. Kai susitvarkėm aikštes, pasirodė, kad yra dar pakankamai daug erdvės. Tai nusprendėm, kad iš tikrųjų pagyvinti tas aikštes, atsirastų tokie traukos objektai kaip vaikų žaidimų aikštelės.“

Vietinėje žiniasklaidoje pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie planuojamas aikšteles, ne vienam gyventojui iškilo klausimas apie tokių aikštelių priežiūrą. Pasak I. Šakalienės, aikštelės bus įrengiamos ir prižiūrimos Savivaldybės lėšomis.

Kadangi šiuo metu projektas yra derinamas su rangovais, vedėja negalėjo tiksliai nurodyti planuojamų įrenginių. „Bus įvairaus amžiaus grupėms, bus bent po vieną įrenginį pritaikyta neįgaliesiems ir paaugliams bus daugiau tokie kaip sporto įrenginiai po vieną kitą. Tokia koncepcija.“, – pasakojo I. Šakalienė. Tiesa, čia už viešųjų teritorijų priežiūrą atsakinga moteris nurodė, kad kai kurių sumanymų atsisakyta, nuogąstaujant, kad jais gali pradėti naudotis riedlentininkai.