Kalba ekspertai Kalba gyventojai

Namo vadybininkas – ir gelbėtojas, ir išradėjas

Daugiabučių namų vadybininkai turi mokėti ne tik išgirsti gyventojų bėdas, bet ir operatyviai bei kokybiškai tas bėdas spręsti. O būna ir taip, kad priimant sprendimą reikia būti itin lanksčiu, nes atvejis – išskirtinis.

Sausio 15-osios gatvėje esančiame 20 name laiptinės išsiskiria pasienyje per visus aukštus esančia anga. Projektuojant namą buvo numatyta tose angose įrengti radiatorius, kurie šildytų bendras patalpas. Tačiau viršutiniuose namo aukštuose radiatoriai angų tarp laiptų pakopų ir sienų neuždengia.

Pasak namo gyventojos ponios Loretos, palikta anga visuomet kėlė susirūpinimą. Tačiau ji buvo įprastas laiptinės akcentas iki vieno įvykio – pro angą iškrito gyventojos mažametė dukra. „Rugpjūtį per tarpą palei sieną tarp 5 ir 4 aukšto iškrito į aikštelę tarp 4 ir 3 aukšto mano 3 metų dukrytė. Iškart kreipiausi į mūsų bendrijos administratorių dėl esančios angos. Visada ši anga kėlė didžiulį nerimą.“, – dėstė gyventoja.

Gyventojos dukrytei rimtų sužalojimų pavyko  išvengti, o laiptinėje tykančius pavojus likvidavo ir gyventojai padėjo namo vadybininkas Evaldas Balbuckis. Jis po pranešimo domėjosi esančia situacija bei gyventojos vaiko sveikata.

Anga šiuo metu užstatyta grotelėmis-turėklais, kurie turėtų padėti išvengti kitos nelaimės. Vadybininkas taip pat pasidalino, kad nesant situacijos pavyzdžių, sprendimai kartais priimami tarsi mokslininkui išradinėjant naujoves: „Tiesą sakant, techninis sprendimas rastas fantazuojant, nes konkrečių sprendinių tokiai situacijai nebuvo. Pasidalinau pirmine idėja su techniniu inžinieriumi bei darbų vykdytoju ir buvo priimtas sprendimas sumontuoti groteles.“

Ponia Loreta džiaugiasi, kad problema buvo išspręsta. „Tikrai nuoširdžiai noriu padėkoti Evaldui Balbuckiui už išspręstą bėdą ir dabar tikrai žinau, kad niekas daugiau neiškris“, – padėkos žodžius reiškė gyventoja.

Balbuckis nurodė, kad grotelių įrengimo darbai planuojami ir kituose daugiabučiuose, turinčiuose tokį laiptinių išplanavimą. „Tokių namų nėra daug. Mano žinioje – 3 namai su tokiomis nišomis laiptinėse“, – sakė vadybininkas.