Rajono problema

Mėnesio detektyvas: Klaipėdoje kameros užfiksavo beveik pusę tūkstančio nusikalstamų veikų

Kameros padeda išvengti nepageidaujamų asmenų laiptinėse
Kameros padeda išvengti nepageidaujamų asmenų laiptinėse

Tamsėjant vakarams gyventojams tampa nejauku namo grįžti neapšviestais daugiabučių kiemais ir juolab į tamsias laiptines. Dėl to vis daugiau klaipėdiečių rūpinasi savo saugumu – kartu su kaimynais laiptinėse įsirengia vaizdo stebėjimo kameras.

Klaipėdoje vaizdo stebėjimo kameras diegianti saugos tarnyba „Mano sauga“ vien per pastarąjį mėnesį reagavo į penkis pažeidimus, pastebėtus tiesiogiai per vaizdo kameras. Šilutės pl. 12–ajame name du kartus buvo pastebėti nepageidaujami asmenys: pirmą kartą trys asmenys vartojo alkoholį laiptinėje, o kitą kartą pastebėti du narkomanai. Atvykus „Mano saugos“ ekipažui asmenys buvo išprašyti, vienas apsvaigęs vyras rastas gulintis ant laiptų, o kitas buvo perduotas policijai.

Per rugsėjo mėnesį Klaipėdos mieste policiijos komisariato duomenimis vaizdo kameromis buvo užfiksuota 412 įvairių teisės pažeidimų.Klaipėdos apskrieties vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Andrius Leliuga neabejoja vaizdo kamerų nauda ir gyventojų iniciatyvą įsirengti kameras vadina sveikintina. Tai padeda užkardyti nusikalstamas veikas ir, be abejo, suteikia saugumo.