Naudinga žinoti Šiandien rajone

Mėlynąja vėliava įvertintuose paplūdimiuose galima ne tik maudytis

Balandžio mėnesį Kopenhagoje vykusiame organizacijos Aplinkosaugos švietimo fondo (Foundation for Environmental Education, FEE) vykdomos Mėlynosios vėliavos programos tarptautinės tarybos posėdyje įvertinti ir Lietuvos paplūdimiai. Net penki šalies pajūrio paplūdimiai gavo Mėlynosios vėliavos apdovanojimą: Neringos savivaldybės Nidos ir Juodkrantės centriniai paplūdimiai, Palangos m. savivaldybės Birutės parko bei Klaipėdos m. savivaldybės I Smiltynės ir II Melnragės paplūdimiai.

Siekiant, kad paplūdimys būtų apdovanotas Mėlynąja vėliava, savivaldybės ir paplūdimius prižiūrinčios tarnybos turi įgyvendinti reikalavimus: vandens kokybės, aplinkosaugos švietimo ir informavimo,  aplinkosaugos valdymo, saugumo ir paslaugų.

Gera vandens kokybė

Maudyklų vandens kokybė tiriama atsižvelgiant į du mikrobiologinius parametrus – žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne. Maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, o nurijus tokio vandens – gresia virškinamojo trakto ligos.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai informuoja:

2016.05.15 Klaipėdos Girulių paplūdimys, Melnragės I, II paplūdimys ir Smiltynės I, II paplūdimiai buvo ištirti, siekiant išsiaiškinti maudyklų kokybę. Tyrimų rezultatai parodė, kad visų maudyklų vandens kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos HN:92 2018 vandens kokybės reikalavimus ir maudyklose maudytis galima.

2016.05.12 Neringos Nidos, Juodkrantės, Pervalkos ir Preilos paplūdimiai buvo ištirti, siekiant išsiaiškinti maudyklų kokybę. Tyrimų rezultatai parodė, kad visų maudyklų vandens kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos HN:92 2018 vandens kokybės reikalavimus ir maudyklose maudytis galima.

Primename, jog naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas, jei nustatyta tarša, turi būti skelbiami stenduose prie paplūdimių. Nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas paimamas papildomas mėginys, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą. Dar vienas mėginys imamas praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos.

Maudyklų vandens kokybė pagal apskritis:
http://www.smlpc.lt/lt/aplinkos_sveikata/maudyklos/naujo_teksto_pavadinimas_1.html

Pramogos ir paslaugos

Visi Mėlynąja vėliava įvertinti Lietuvos pajūrio paplūdimiai pritaikyti žmonėms su negalia, juose įrengti takai ir tualetai. Klaipėdos Smiltynės I-ąjame ir Nidos centriniame paplūdimuose sudarytos galimybės žmonėms su negalia išsimaudyti jūroje, pasinaudojant specialiu vežimėliu.

Didžiuose paplūdimiuose galite rasti įrengtas vaikų žaidimų, futbolo, tinklinio aikšteles, dviračių parakavimo vietas. Klaipėdos Smiltynės I-ajame paplūdimyje galima rasti ir viešųjų paslaugų stotelę, kurioje galima pripūsti dviračių padangas ar kamuolius, pakrauti mobiliuosius telefonus, naudoti nemokamu belaidžiu interneto ryšiu.

Kiekviename paplūdimyje budi gelbėtojai.

Juodkrantės ir Nidos centriniuose bei Palangos Birutės parko paplūdimiuose sezonas tęsis iki rugpjūčio 31 d. Klaipėdos Smiltynės I-ajame ir  Melnragės II-ajame paplūdimiuose sezonas tęsis net iki rugsėjo 15 d.