Kalba gyventojai Verslas

Meistrai atrado aukso gyslą

Prisijungę prie „PortalPRO“ platformos meistrai gali rinktis iš daugybės darbų pasiūlymų visoje Lietuvoje

Prieš pusmetį Lietuvoje startavusi dalijimosi ekonomika grįsta sistema „PortalPRO“, prie kurios kviečiami prisijungti visi Lietuvos meistrai, sulaukė norinčiųjų dirbti susidomėjimo. O per mobiliąją platformą jau dirbantys meistrai skaičiuoja, kad jų uždarbis, lyginant su ankstesnėmis darbovietėmis, šoktelėjo kelis kartus.

Pernai įmonių grupė „City Service“ pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse sukūrė dalijimosi ekonomika grįstą sistemą „PortalPRO“. Panašiai kaip ir pavežėjimo paslaugas siūlančios kompanijos, įmonė suteikė galimybę visų sričių meistrams dirbti savarankiškai – kiek nori ir kada nori. Praėjus pusmečiui nuo veiklos pradžios šiandien pagal tokį veiklos modelį jau dirba šimtai meistrų visoje Lietuvoje. Visi darbai, kurie siūlomi per šią platforma, atliekami daugiabučiuose namuose, kuriuos administruoja „Mano BŪSTAS“.

Kaip teigia platformoje darbus gaunantys specialistai, jų uždarbiai, lyginant su ankstesnėmis darbovietėmis, išaugo kartais. Skaičiuojama, kad darbščiausi meistrai per mėnesį uždirba net po 5-6 tūkst. eurų prieš mokesčius. Patys amatininkai sako, kad dirbti per „PortalPRO“ sistemą jiems yra žymiai geriau, patogiau ir finansiškai naudingiau.

„Per platformą dirbu tik vakarais ir savaitgaliais. Vieną savaitę padarau daugiau, kitą truputį mažiau. Pradžioje dirbdavau kone kiekvieną vakarą, o užsidirbęs nemažai pinigų, dalį jų investavau į įrankius. Pradžia buvo kaip per sviestą, tikiuosi taip bus ir toliau“, – teigė santechnikos darbus daugiabučiuose atliekantis Žydrius Melenis.

Pasiteiravus, kiek pavyksta užsidirbti dirbant per dalijimosi ekonomika grįstą sistemą, Ž.Melenis neslėpė: „Pirmąjį savo darbą atlikau spalio 28 dieną, didžiąją gruodžio dalį turėjau kitų veiklų. Taigi skaičiuoju, kad už visus šiuos darbus, jau atskaičius mokesčius, uždirbau apie 4500 eur. Uždarbis, švelniai tariant, nemažas!”.

Kaune dirbantis Irmantas Baltrušis taip pat teigiamai vertina „PortalPRO“ teikiamas galimybes. Santechnikos darbus daugiabučiuose atliekantis vyras teigė, jog iš finansinės pusės „PortalPRO“ yra šimtą kartų geriau nei darbas remonto darbų įmonėje.

„Galimybė dirbti pagal tokį modelį tikrai nenuvylė. Čia gaunu bent 30 procentų didesnį atlygį, nei gaudavau praeitoje darbo vietoje. Aišku, ir darbų pavyksta padaryti žymiai daugiau. Visai neseniai dar keli mano buvę kolegos prisijungė prie „PortalPRO“, iš jų taip pat girdėjau gerus ir teigiamus atsiliepimus. Dabar tai tapo mano pagrindiniu darbu, kuriam stengiuosi skirti visą dieną. Savaitgaliais dar dirbti neteko, užtenka veiklos ir darbo dienomis”, – sakė I.Baltrušis.

„PortalPRO“ generalinis direktorius Dalius Šimaitis pasakojo, kad šiuo metu sistemoje jau užsiregistravo apie 700 įvairių sričių meistrų. Iš jų 205 kasdien gauna darbo pasiūlymus, o kiek daugiau nei 100 specialistų darbuojasi nuolat.

„PortalPRO“ generalinis direktorius Dalius Šimaitis džiaugiasi sparčiai didėjančiu, prisijungusių prie sistemos meistrų, skaičiumi

„Skaičiai tikrai džiugina. Stebime nuolatinį norinčiųjų dirbti augimą. Tie, kurie išbandė tokį veiklos modelį įsitikino, kad tokiu būdu galima ne tik dirbti, bet ir pakankamai gerai užsidirbti“, – dėstė D.Šimaitis.

Anot jo, dar vienas svarbus akcentas – platformos skaidrumas. Kadangi „PortalPRO“ gali dirbti tik sertifikuoti ir individualios veiklos pažymėjimus turintys meistrai, vietos šešėliui šiame segmente lieka vis mažiau.

„Pernai sistema iš šešėlio ištraukė 56 meistrus – visi jie išsiėmė individualios veiklos pažymas ir pradėjo dirbti legaliai, ko anksčiau nedarė“, – pabrėžė D.Šimaitis.

Jungtis prie platformos gali visi namų ūkio darbūs išmanantys meistrai. Tiesa, yra keletas reikalavimų. Prieš tai būtina išklausyti mokymus ir gauti įmonės patvirtintą sertifikatą.

„Kiekvienas, pradėjęs dirbti, gali nusistatyti norimą darbo grafiką, rinktis tuos darbus, kurie labiausiai atitinka jo kvalifikaciją, dirbti kiek nori ir kada nori. Svarbiausia, kad žmogus turėtų individualios veiklos pažymėjimą, o mes užtikrinsime, kad užsakymų niekada nepritrūktų, nes turime daugiausia klientų Lietuvoje. Taigi, visas darbų srautas keliauja tiesiai į platformą – meistrams belieka tik pasirinkti“, – paaiškino „PortalPRO“ generalinis direktorius.