Naudinga žinoti

Medžių genėjimui būtinas leidimas

Medžių genėjimui reikalingas leidimas
Medžių genėjimui reikalingas leidimas

Daugiabučių namų kiemuose esančių medžių pjovimas ar genėjimas neretai gyventojams tampa problema, nes norint atlikti šiuos darbus reikalingas Klaipėdos miesto savivaldybės leidimas. Norėdami gauti leidimus gyventojai gali kreiptis į namo administratorių, bendrijos pirmininką ar aplinką prižiūrinčias tarnybas.

Saugotini medžiai ir krūmai neatlyginamai gali būti kertami, kai šakos užstoja šviesą patenkančią per daugiabučių langus, kelio ženklus, trukdo praeiti, kelia pavojų gyventojams. Darbų vykdymu rūpinasi Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos kokybės skyrius.

Leidimai reikalingi ne tik medžių, bet ir krūmų kirtimui, tačiau vaismedžius gyventojai gali kirsti ar genėti be savivaldybės pritarimo. Leidimai taip pat nereikalingi, kai medžiai ar krūmai auga pylimų šlaituose, melioracijos griovių (išskyrus sureguliuotas upes ir upelius) šlaituose ir jų apsaugos zonose, ant pastatų stogų, pamatų ar kitų jo dalių.

Savavališkai, be išduoto leidimo kirsti ir genėti medžius, augančius valstybinėje žemėje, yra griežtai draudžiama. Už pažeidimus Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta administracinė atsakomybė – gresia įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 28 eurų.