Kalba ekspertai

Magistraliniai vamzdynai – nematomas namo organas

Iš išorės vamzdžiai gali atrodyti gerai, tačiau viduje vaizdas visai kitoks – susiaurėjęs diametras, nuosėdos.

Šalto ir karšto vandens magistraliniai vamzdynai yra išraizgyti namo rūsyje ir eina per visą namą. Jais per stovus mūsų butus pasiekia vanduo. Labai svarbu užtikrinti, kad magistralė būtų patvari ir tinkamai izoliuota, nes nuo to priklauso ir vandens kokybė, ir finansinės išlaidos.

„Prastai izoliuoti vamzdynai, ne tik švaisto šilumos energiją, bet ir didina avarijų riziką. Ant vamzdžių kaupiasi kondensatas, jie pradeda rūdyti ir greičiau susidėvi. Būtent dėl to svarbu iš anksto pasirūpinti magistralinių vamzdynų sandarumu.

Iš išorės vamzdžiai gali atrodyti gerai, tačiau viduje vaizdas visai kitoks – susiaurėjęs diametras, nuosėdos“, – įspėja „Klaipėdos būsto“ pastatų administravimo vadybininkai.

Apie 20 proc. visų skubių darbų, kuriuos atlieka „Mano būsto“ avarinė tarnyba, yra susijusi su vandentiekio sistemos gedimais, pavyzdžiui, trūkusių vamzdynų remonto darbais.

Jeigu dvejojate dėl daugiabučio namo magistralinio vamzdyno būklės, kreipkitės į savo namo pastatų administravimo vadybininką.