Renginiai Šiandien rajone

Lietuvos jūrų muziejus Lietuvos 100-metį minės prisimindamas šalies laivybos istoriją

Klaipėdos miestas neatsiejamas nuo jūros ir laivybos istorijos. Tad minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, Lietuvos jūrų muziejus ypatingą dėmesį skirs būtent muziejaus laivybos istorijos ekspozicijoms ir karo laivui „Prezidentas Smetona“.

Plėtojant laivininkystės temą, muziejus surengs specialią mokslinę-praktinę konferenciją karo laivyno tema, o Klaipėdos viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje bus rengiama paroda apie karo laivą „Prezidentas Smetona“.

Taip pat tikimasi sulaukti ypatingo eksponato, apie kurį Jūrų muziejaus Viešujų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja Nika Puteikienė kalba labai paslaptingai: „Tikimės iki pavasario sulaukti iš užjūrio vieno unikalaus eksponato, pasakojančio apie Lietuvos karo laivyną ir jo simbolius – itin svarbius mūsų valstybei. Tą ypatingą eksponatą tikimės pristatyti gegužę, pažymint Tarptautinę Muziejų dieną ir naktį.“

Koks tai eksponatas kol kas lieka paslaptyje, tačiau uždanga šiek tiek praskleidžiama – jis labai svarbus Lietuvos karinio laivyno istorijai ir į Lietuvą atkeliaus iš privataus kolekcininko.

Klaipėdiečiai, kaip manote, kas tas ypatingasis eksponatas?