Naudinga žinoti

Kurios gatvės šiais metais bus atnaujintos Klaipėdoje

Turbūt visiems vairuotojams be išimties maloniausias maršrutas yra tas, kurį sudaro puikus kelias. Nors kiekvienais metais atnaujintų kelių skaičius Klaipėdoje ir didėja, blogos kokybės kelių vis dar lieka. Taigi, kurios Klaipėdos gatvės bus atnaujintos šiais metais?

Kaip išskiriama Klaipėdos miesto savivaldybės svetainėje, Baltijos prospekto estakados statyba ir sankryžos su Šilutės plentu rekonstrukcija – didžiausias ir ambicingiausias šių metų projektas. Pernai prasidėję darbai šiais metais gerokai pasistūmės į priekį.  Vasarą jau turėtų pasimatyti ir pačios estakados statyba – bus įrenginėjami pamatų poliai.

Įgyvendinus projektą Vilniaus plentą ir Baltijos prospektą rytų-vakarų kryptimi sujungs virš žiedinės sankryžos iškilsianti estakada, o pati sankryža bus modernizuota. Bendra projekto vertė – 30,5 mln. eurų. Visi rekonstrukcijos darbai turi būti baigti 2023-iaisiais.

Pajūrio gatvės rekonstrukcija 

Pajūrio gatvė – pagrindinis susisiekimo kelias per Tauralaukį. Čia įrengiamas keturių eismo juostų kelias su šviesoforais reguliuojamomis sankryžomis. Pirmąja juosta vietos gyventojams bus patogiau įvažiuoti į Pajūrio gatvę, o tranzitinis srautas tarp Palangos plento ir Klaipėdos miesto galės sklandžiai judėti toliau. Siekiant sklandesnio eismo, taip pat įrengtas žiedas Klaipėdos ir Pajūrio gatvių sankirtoje, įvažos autobusams.

Projektas įgyvendinamas su Lietuvos automobilių kelių direkcija, darbus numatoma baigti šių metų birželį.

Taip pat visai neseniai Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl dar 9 Tauralaukio kvartalinių gatvių ar jų ruožų rekonstravimo. Didžiąją dalį darbų numatoma atlikti per šiuos ir ateinančius metus. Pagal pasirašytą sutartį bus asfaltuojamos šios Tauralaukio gatvės:

  • Vėjo gatvės ruožas (nuo Pajūrio g. iki Slengių g.)
  • Žvaigždžių gatvė
  • Vaivorykštės gatvė
  • Griaustinio gatvė
  • Lietaus gatvė
  • Slengių gatvė
  • Įvažiuojamasis kelias į Žvaigždžių g. 17, 21
  • Arimų gatvės ruožas (nuo Tuopų g. iki Slengių g.)
  • Privažiuojamojo kelio tarp Uosių g. ir Virkučių g. akligatvis

Pokyčiai ir senamiestyje

Šiais metais bus pradėtos tvarkyti senamiesčio gatvelės. Nepatogius grindinio akmenis čia pakeis tašyti, tad pėstiesiems, šeimoms su vaikų vežimėliais ar neįgaliesiems judėti senamiesčiu bus patogiau. Pokyčiai numatyti Teatro, Sukilėlių, Žvejų, Vežėjų bei Daržų gatvėse, taip pat tikimasi gauti leidimus tvarkyti Didžiąją Vandens ir Aukštąją gatves. Planuojama, kad visų išvardintų gatvių grindinys bus baigtas tvarkyti 2023 metais.

Toliau asfaltuojami žvyrkeliai

Šiemet bus tęsiamas kvartalinių gatvių remontas Tauralaukyje. Pirmiausia bus baigtos tvarkyti Klaipėdos ir Virkučių gatvės, darbų čia liko apie 10 procentų. Toliau numatoma tvarkyti Lietaus, Slengių, Vaivorykštės, Griaustinio, Arimų, Vėjo, Žvaigždžių gatves. Darbus minėtose gatvėse planuojama atlikti iki 2023 metų.

Žvyruotos gatvės bus asfaltuojamos ir sodų bendrijose šiaurinėje miesto dalyje. Per šiuos ir kitus metus numatoma sutvarkyti 4 gatveles – Baltijos 1-ąją ir Baltijos 13-ąją, Tylos g. ir Dianos g.

Žvyruotos gatvės tvarkomos ir gyventojams ar įmonėms prisidedant. Per šiuos ir kitus metus bus asfaltuojamos Dienovidžio, Užlaukio, Dailės, Arimų, Neringos, Vikingų gatvės.

Asfalto dangos remontas

2021 m. planuojama  atlikti šių gatvių ištisinės dangos remonto darbus: Vingio g. (ruožas nuo Šilutės pl. iki Smiltelės g.), Mogiliovo gyvenamojo rajono g. (labiausiai pažeistos vietos), Joniškės g. (neremontuotas ruožas iki Bangų g.).

 

Parengta pagal Klaipėdos miesto savivaldybės internetinės svetainės informaciją.