Šiandien rajone

Kokios markės naujus ir naudotus automobilius dažniausiai perka klaipėdiečiai?

Automobilio įsigijimas daugumai yra rimtas, daug svarstymų reikalaujantis, pirkinys. Tačiau ar žinojote, kokios markės automobilius praėjusiais metais dažniausiai registravo klaipėdiečiai? Kokie pirmą kartą įregistruoti ir perregistruoti automobiliai buvo populiariausi?  

Praėjusiais metais Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybėse automobilio perregistravimų, kuomet keičiasi transporto priemonės valdytojas, buvo užfiksuota daugiau nei 13 000. Visgi, lyginant su 2019-aisiais ar 2018-aisiais šis skaičius yra kur kas mažesnis. Tuo metu perregistruotų automobilių buvo užfiksuota atitinkamai daugiau nei 16 000 ir 15 000.

Tuo tarpu naujų automobilių ir naudotų, tačiau pirmą kartą registruojamų Lietuvoje, Klaipėdoje skaičius taip pat sumažėjo. Tam įtakos, be abejo, galėjo turėti ir visame pasaulyje susidariusi situacija dėl COVID-19 viruso plitimo valdymo. Pavyzdžiui, visame pasaulyje ribojant žmonių judėjimą, galėjo būti apsunkintas automobilių įsigijimas iš užsienio šalių.

Praėjusiais metais Klaipėdoje buvo įregistruota apie 1400 visiškai naujų automobilių, o naudotų, tačiau pirmą kartą registruojamų Lietuvos teritorijoje – daugiau nei 8 000.

Praėjusiais metais Klaipėdoje perregistruojamų automobilių vidutinis amžius siekė apie 14,2 metus. Tuo metu pirmą kartą įregistruotų – apie 8,9 metus.

Taigi, kaip rodo duomenys, Klaipėdoje pernai daugiausiai buvo perregistruota VOLKSWAGEN, BMW ir AUDI markės lengvųjų automobilių. Tuo metu kalbant apie pirmą kartą įregistruotus, populiariausios naujų automobilių markės buvo TOYOTA, ŠKODA ir VOLKSWAGEN, o naudotų – VOLKSWAGEN, BMW ir AUDI.

2020 m. TOP 3 įregistruotų automobilių markės

Perregistruoti automobiliai:

1. VOLKSWAGEN 1,8 tūkst.
2. BMW 1,6 tūkst.
3. AUDI 1,3 tūkst.

Pirmą kartą įregistruoti automobiliai:

Nauji Naudoti
1. TOYOTA 317 1. VOLKSWAGEN 1,1 tūkst.
2. ŠKODA 206 2. BMW 1 tūkst.
3. VOLKSWAGEN 143 3. AUDI 848