Šiandien rajone

Kokie nusikaltimai Klaipėdoje vyravo praėjusį mėnesį?

Žiema įsibėgėja, nors mėgautis ja turėsime ir liekant namuos bei vykdant Vyriausybės nustatytas taisykles. Visgi, prieš prasidedat šventiniam laikotarpiui „Kalba Klaipėda“ nusprendė apžvelgti praėjusį mėnesį mieste fiksuotus  nusikaltimus.

Pagal viešai prieinamą nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenų žemėlapį, nuo lapkričio 10-osios iki gruodžio 10-os dienos, visoje Lietuvoje iš viso buvo užfiksuota 3038 nusikalstamos veikos, iš kurių Klaipėdos miesto savivaldybėje – 162 nusikalstamos veikos, kai tuo pačiu periodu prieš metus, 2019 fiksuotas 341 nusikalstamų veikų skaičius Klaipėdos miesto savivaldybėje, o visoje Lietuvoje – 5411.

Į daugiausia kartų užfiksuotų nusikalstamų veikų trejetuką Klaipėdos miesto savivaldybėje patenka nesunkūs sveikatos sutrikdymai ar fizinio skausmo sukėlimai – 39, vagystės – 36 ir nusikalstamos veikos, susijusios su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis – 13.

Tuo tarpu to paties trejetuko skaičiai prieš metus buvo gerokai didesni, žinoma, turbūt tai nulėmė šalyje paskelbtas karantinas, gerokai sumažinęs žmonių skaičių viešose vietose ir paskatinęs gyventojus daugiau laiko leisti namuose.

Tuo pačiu laikotarpiu 2019-aisiais metais Šiauliuose daugiausia nusižengimų buvo fiksuota dėl vagysčių – 144, nesunkaus sveikatos sutrikdymo ar fizinio skausmo sukėlimo – 55, vagysčių – 144 ir turto sunaikinimu ar sugadinimu – 28.